Prikaz jedne poruke
Stara 30.9.2018, 20:34   #7
stan_jov
Novi član
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ink-jet ili laser... opet...

Hvala svima na trudu, vidim da je raspoloženje uglavnom u pravcu laserskih štampača. Znam da će laser posle 10 godina raditi kao i prvog dana ali mislim da treba samo da objasnim vezano za nove ink-jet štampače i cenu štampe. Postoje modeli sa dopunjivim ketridžima za mastilo (Canon Pixma modeli, ili neki od Brother DCPT modela). Kod njih sami dopunjavate printer sa mastilom u specijalne posudice. Cena jedne bočice, sa kojom po specifikaciji može da se odštampa oko 6000 stranica, košta oko 800 dinara (pogledajte npr mastilo Canon GI-490). S'obzirom da vam treba 3 boje + crna, znači za oko 3200 dinara imate štampač koji štampa za pola dinara po strani! To je sada daleeeeko ispred kolor laserskih štampača gde jedan toner štampa između 1000 i 2000 strana a koštaju daleko više.

Ti novi, skuplji ink-jet štampači imaju funkciju samoodržavanja i navodno ne može da se osuši mastilo. Zanima me da li neko ima iskustva sa time. Ako je dovoljno pouzdano, daleko primamljivije zvuči. Em što je cena po strani manja, em je kvalitet kolor slika bolji.
stan_jov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke