tema: Napajanje
Prikaz jedne poruke
Stara 13.7.2019, 12:20   #13
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Napajanje

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Bitno je kog su kvaliteta ugrađeni delovi i da li je snaga realno navedena ili preuveličana.

Npr. evo zašto ti ljudi preporučuju Seasonic - oni koriste japanske kondenzatore i zato bez problema traju 10+ god. LC i Raidmax koriste neke nižeg kvaliteta koji prosečno izdrže duplo kraće. Onda koriste ventilator sa kugličnim ležajevima ili neke druge naprednije varijante sa fluidima koji može mnogo duže da se vrti od onih na običnoj osovini kao što su u LC - koji sr lakše zaprljaju pa postanu bučni. Poslednje, nisu svi vati jednaki jer Seasonic od 500W stvarno daje 500W dok jeftiniji Raidmax ili LC od 500W daju 300-350W. Znači ako hoćeš da im porediš snage, tom Raidmax odma oduzmeš trećinu da dobiješ pravu vrednost. Za tvoj komp je inače 500W (pravih kako deklariše Seasonic) puna kapa... Ja sam mnogo veće potrošače držao na Seasonic od 400W koji mi i dalje radi u trećoj konfiguraciji za redom.

Seasonic je inače ovde naveden samo kao predstavnik kvalitetnog proizvoda. Takva kvalitetnija napajanja pravi još i EVGA, FSP, Corsair...
Dodao bih da je LC uvek bolji izbor u svakoj cenovnoj kategoriji u odnosu na Raidmax, nisu top ali svakako su značajno pouzdaniji od "spreja protiv insekata".
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke