Prikaz jedne poruke
Stara 5.3.2018, 11:13   #29
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa problem je izgleda što nisu ofarbali jednog slučajnog prolaznika od 10 000 u crno. Prosečan čovek sa ovih istočno evropskih prostora uopšte nema svest o takvim glupostima jer američko/englesko/francuski problemi NISU problemi celog sveta niti treba da budu.

...
Šta treba i kako treba je jedno, kako bismo voleli da bude je drugo, a kako JESTE je nešto sasvim treće.
Treba biti svestan i toga da "prosečan čovek sa ovih istočnoevropskih prostora" nije ciljna grupa industrije zabave (a ni ostalih industrija) i da će izdavač imati veću štetu ako u USA ili GB proda 2-3% manje nego da u Srbiji proda 99% manje.
Isto tako, to što mi nismo svesni nekog problema, ne znači da on ne postoji*, ali, ponoviću, slažem se da je u konkretnom slučaju bilo potpuno nepotrebno i besmisleno raspravljati o "srazmernoj zastupljenosti", a mislim da je besmisleno i generalno o tome govoriti u prikazu igre. To treba ostaviti za neke seminare, tribine ili peticije predstavnicima industrije.

*gledao sam ovih dana neki snimak sa Harvarda, studenti "sve arapi, crnci i kinezi" i po koji belac, a kada pogledamo neki koledž-film, svi WASP.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke