Prikaz jedne poruke
Stara 10.5.2007, 20:39   #10
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Blender (WIP,Tutoriali,Galerija,Iskustva)

Pokusacu da malo bolje prikazem neke stvari vezane blender.

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Prvi minus na koji sam naleteo jeste zahtevnost samog programa pri renderovanju animacije. Ceo komijuter je uspor.... renderovanje animacije.
Ne znam kako to ide u maxu ili mayi u blenderu kada se nesto renderuje program je neupotrebljiv dok se render ne zavrsi i jedina stvar koju mozes da uradis je da pritisnes Esc kako bi prekinuo render.
Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Još jedna negativna stvar je što pri startovanju programa se otvaraju dva prozora(strelice 4 i 5)jedan dos prozor i u drugom prozoru je sam program u kome radimo.
Otvaranje konzole ima svojih razloga: Naime u blenderu imas ugradjen python interpreter, sto znaci da mozes korisiti skripte iz pythona (prgramski jezik ako neko ne zna sta je ) sto svakako ima svojih prednosti.

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Sam interfejs blendera je pomalo konfuzan za početnike. Meni za odabir opcija u donjem delu programa je pregledan ali prevelik. Zauzima pola radnog prostora što smanjuje prostor za manipulisanje sa objektima. Takodje postoji samo jedan prozor za rad što je nedovoljno za snalaženje u virtualnom 3d prostoru. Uz sam blender nedolaze nikakvi tutoriali i uputstva već samo linkovi ka nekim od njihovih sajtova
Meni je interfejs isto bio konfuzan u pocetku, ali kada sam se navikao postao je izuzetno koristan i lak za upotrebu. Sto se tice manjka prostora, na tastaturi se nalazi veliki broj precica koje ako znas, donji panel ti nece biti ni potreban za komforan rad u blenderu. Ne postoji samo jedan prozor, vrlo lako mozes da korisitis precice za promenu pogleda(brojevi desno od strelica) ili da priblizis kursor izmedju 2 panela kako bi se pojavila ovakva strelica <-> i pritnom pritisnes desni klik pa 'split area'. Tutoriali ne dolaze uz njega verovatno kako mu to ne bi utocalo na velicinu, i samim tim odbilo mene koji imam dial-up da ga skinem Salim se, ali je verovatno razlog taj sto u naprednim zemljama svi imaju net pa mogu lako da dodju do tutoriala. Uostalom, pocetnici u maxu, takodje uvek traze linkove ka tutorialima sto me navodi da pomislim da ih ni on nema
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke