Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2011, 14:10   #1
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Supermassive Black Hole

Pozdrav, forumaši!

Ponosni sam vlasnik notebooka Acer Aspire 5738ZG već skoro tri godine. Uvek me je verno služio, a onda se pojavio, naizgled, mali problem.

Naime, koristio sam se aplikacijama koje su prilično opteretile procesor mog Acera u trenutku kada se problem pojavio. Odjednom, u donjem desnom uglu se pojavila crna mrlja koja je počela da se širi. Ta mrlja nije prevazišla 2 cm2 tj. stigla je negde do oznake za datum na ekranu. Kada sam pokušao da pipnem taj deo, primetio sam da se mrlja pomera pod pritiskom ali isto tako smesta vrati u pređašnji oblik. Takođe je ta površina izuzetno vrela, tako da se ne može zadržati prst na njoj duže od 2-3 sekunde. Zabrinuo sam se i ugasio laptop da bi se ohladio, u nadi da će to, makar privremeno, rešiti problem.
Iz sopstvenih razloga, nakon nekih sat vremena sam ponovo pokrenuo laptop u nameri da proverim da li mogu da učinim da se mrlja ponovo pojavi u slučaju da to bude potrebno pri odnošenju u servis (posedujem garanciju još tri meseca). Mrlja se opet pojavila nakon što sam opteretio procesor.
Međutim, sledećeg jutra kada sam se latio laptopa, mrlje nije bilo. Štaviše, i pod neverovatnim opterećenjem, ona se nije pojavila i još uvek odbija da se pojavi.
Ovaj model laptopa je poznat po tome što može da dostigne visoke temperature pod velikim opterećenjem i to sam iskusio mnogo puta pre. Međutim, laptop se uglavnom zagreje na levoj strani, odakle i izbija vreo vazduh, dok desna ostaje potpuno hladna. U ovom slučaju, vrela je desna strana i to monitor baš gde se mrlja pojavljuje, a ne deo sa tastaturom.

Pošto posedujem "produženu" garanciju do 5.2.2013. zanima me vaše mišljenje o tome šta sada da radim? Ne mogu da ponovim taj problem, a sumnjam da bi mi ljudi iz Acera poverovali na reč. Šta sada?
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke