Prikaz jedne poruke
Stara 27.4.2009, 17:10   #75
crusader84
Novi član
 
Član od: 3.11.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji DVD-RW i kako da što duže traje?

Gigabyte GO-W1616A (to valjda beše Lite-On "ispod haube") kupljen u decembru 2005, akan dosta, od samog početka korišćen kao jedini DVD uređaj u kompu, a već neko vreme maltene i kao jedini optički uređaj uopšte (pošto 6 godina star CD rezač ima problema sa čitanjem), radi(o) k'o zmaj, samo u poslednje vreme ima neke tripove, npr ne konta prazan DVD (standardne Verbatim 16-ice), ali jednom-dva puta izbacim pa ponovo ubacim, ili ubacim drugi disk i prepozna normalno i nareže bez problema, i ono kada pokušava da zavrti disk kao ubrzava pa naglo uspori pa opet ubrzava i tu i tamo struže pomalo i tako neke čudne zvuke ispušta.

Jesenas sam konačno dobio ADSL, a ubrzo zatim je usledila i kupovina novog harda (ADSL+hard od 20GB ne idu baš , uzeh Hitachi od 250GB) i otprilike od tada se pojavljuje još jedan trip, automatski zatvara vratanca, npr ako izbacim jedan disk i hoću odmah da ubacim drugi, imam par sekundi fore da to uradim dok se vratanca sama ne zatvore, ajde to OK ništa posebno, čak je i dobro, da manje upada prašina, ali bizarnija stvar mi se događa kada završim rezanje u Neru, znate već proceduru kada se klikne da disk izađe napolje, onda tu dolazi ovo što sam zatvara što je opet OK, ali onda Nero u roku od par sekundi ponovo izbaci disk, i tako po nekoliko puta ubaci-izbaci disk.
Mislim da ovo ima veze sa Nerom (sa Alkoholom nema toga) i sa snagom mog krša (Celeron II 733, 384 SDRAM), jer tog tripa nije bilo dok PC nije bio opterećen ADSL-om i novim hardom (i stari je još tu, na njemu mi sistem, mrzelo me da reinstaliram), jer ako ne kliknem da izbaci disk odmah po završetku rezanja, nego pričekam da se sistem malo "opasulji" od rezanja, manje ima ovih ubacivanja-izbacivanja, ili u task menadžeru isključim Nero preko liste procesa (to što mi se dešava da programi poput Nera i Opere/Firefoxa još dugo nakon klasičnog gašenja ostaju u listi procesa i opterećuju sistem je druga priča).

Sve u svemu, još uvek savršeno reže i savršeno čita (mada i ja bolesno pazim na diskove tako da baš i nemam nekih lošijih kojima bih mogao da testiram), ali reklo bi se da su ovo pokazatelji da neće još dugo? Najviše me brine ovo oko neprepoznavanja praznih iz prve, mada tu možda i lošiji diskovi mogu da igraju neku ulogu.

Uh jbt, al' sam se raspisao... hahaha Poenta bi bila...
Počinjem već da razmišljam o novom uređaju, pa me zanima kakvo je sad stanje na tržištu, je l' Lite-On još uvek valja? S obzirom da mi je njihov CD rezač radio savršeno 5 godina, a i ovaj GB koji je valjda u osnovi LO se odlično pokazao...

Poslednja ispravka: crusader84 (27.4.2009 u 19:31)
crusader84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke