Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2006, 12:53   #141
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: objasnjenja pocetniku

Polako bre čoveče! Tako kako si ti počeo ne počinje nijedan ozbiljan početnik u bilo kom programskom jeziku! Pogledao sam sajt čiji si link dao i sve što je dato tamo je namenjeno isključivo naprednim i već pomalo iskusnim korisnicima. Pa ne misliš valjda da je prva stvar koja se radi u nekom programskom jeziku implementacija RSA algoritma ili embedovanje exe fajlova jedan u drugi? Znači ako si već krenuo da učiš po tutorijalima onda bar izaberi neki početnički. Pošto ja nikada nisam koristio tutorijale, osim u slučajevima nekih naprednijih tehnika, ovde ne mogu da ti pomognem. Treba da vodiš računa o još jednoj činjenici koju sam ja već par puta napomneuo u ovoj temi. Biraj dobro svoje tutorijale

Preporuka. Ako već hoćeš da na ultra-mega-giga brz način naučiš da radiš u Visual C++ 6-ici onda nabavi negde SAMS-ovo izdanje "Teach yourself Visual C++ in 21 days" i realno za mesec dana ćeš biti sposoban da koristiš većinu stvari koje su ti kao početniku potrebne u Visual C++-u. Nažalost, ostaćeš uskraćen za najvažniji deo u celoj stvari, sam programski jezik, jer se ova knjiga orijentiše na primenu Visual komponente MS-ovog paketa. Bez obzira na zle jezike ovo je odlična knjiga za svakog početnika.

Što se tiče tvog problema grešku prijavljuje linker i to najčešće u situaciji kada pogrešno konfigurišeš tip aplikacije na početku rada. Ukoliko hoćeš da napraviš konzolnu aplikaciju onda ne smeš da koristiš MFC i slične biblioteke. Primera radi, ako aplikacija treba da se "odigrava" samo u konzolu onda napraviš nov workspace i u njemu ili dodaš čist C/C++ source fajl ili ideš na opciju "Win32 Console Aplication". Ako hoćeš da napraviš Windows-like aplikaciju onda izabereš "MFC App Wizzard" ili slično. To što ti sada ništa ne radi najverovatnije ima za razlog činjenicu da si jednostavno počeo da "pakuješ" sve te kodove u jedan workspace i da si napravio haos ili da si, kao što sam pomenuo, malo "čačnuo" podešavanja. Još jednom, pre nego što bilo ko ovde iznese svoja "zapažanja" u vezi nečega neka se bar potrudi da za početak odradi fundamentalne stvari kako treba a ovde bi za početak bilo dobro bar osnovno upoznavanje sa Visual C++-om
Citat:
ne, ali kad ce taj 3d engine?? bar napisi neki tutorial
Možda uskoro ali trenutno baš nemam vremena za tako nešto tako da bih ti preporučio da se za sada baciš na nešto početničko umesto 3D-a engine-a Prođi za početak knjigu koju sam pomenuo i bićeš spreman da razgovaramo dalje.

I mala napomena. Nemoj da se igraš sa podešavanjima u "šestici" zato što ćeš samom sebi navući bespotrebne nevolje. Ovo tek možeš da radiš kad shvatiš šta koja opcija radi. Ako baš voliš da se "igraš" onda instaliraj neku .NET verziju pa udri do mile volje jer one imaju malo bolju kontrolu "egzibicija korinsika"

holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke