Prikaz jedne poruke
Stara 20.5.2011, 13:46   #71
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
400$ je jako realna cena.

@Grotesque: Nisu casuali uvek bili Nintendova ciljna grupa, samo kod Wii-ja su to isforsirali.
Po nekim mojim racunicama i nije, ako uzmemo da XboX 360 Arcade kosta 200$, na to nakacimo jos 512 MB rama (10$) i graficku bolju (50$-80$), jaci procesor (10$) i inovativni kontroler (50$) dodjemo do max cene od 350$, ali znajuci nintendo, mislim da nece ici preko 300$.

I u pravu si, cak ni wii nije tako zamisljen, samo se tako desilo, pa ima brdo naslova sa igranjem i vezbanjem, a malo pravih igara kao sto su Zelda, Xenoblade, Metroid... Cak je i sam nintendo izjavio da niko nije video pun potencijal wii-ja, i da se sve svelo na fitnes igracku konzolu (sem u Japanu gde ima brdo dobrih naslova) i da im je jako zao zbog toga. Inace wii-ju je bio predvidjen udeo u konzolama od 20%, a on je trenutno na 45% udela, niko se nije nadao tome, iskljucivo zbog te svoje mogucnosti da bude fitnes masina.

Setimo se da je N64 bio cudo tehnike sa jednom manom, kertridzom, inace u to vreme najacom konzolom, a i GC je bio osetno jaci od PS 2 sto se moze videti po igrama sa jednom manom, malim diskom. Dakle uvek su izbacivali bogaljite konzole, pre svega zbog nekih svojih ideala da budu drugaciji od drugih, ali nikad ih to nije sprecilo da postanu najpopularnija kuca video igara.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke