Prikaz jedne poruke
Stara 27.1.2006, 15:50   #29
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Laki pingvini

Citat:
bofi kaže:
Mogli biste da objasnite malo vise o instalaciji samih programa. Da postoje vec gotovi paketi i koji paket je za koju distribuciju. Koje su komande za njihovo instaliranje. To vazi isto i za source, ali ne samo da napisete ./configure, make, make install nego i sta korisnik radi kada kuca te naredbe i sta se tu u stvari desava.
E da, sto se tice instalacije programa: mnogi pocetnici jedva znaju da kliknu next+next-finish, a kamoli da se cimaju oko kompajliranja programa, zato uz opisani program treba napomenuti da postoji inatalacioni fajl (paket) kao i u Windowsu i prvo kako njega instalirati, pa onda pod "opciono" pomenuti i drugi nacin instalacije.

Ovo kazem jer ste recimo nepotrebno zakomplikovali pricu o instalaciji recimo Krusadera ili Firefoxa. Sta bi bilo kada bi do detalja pojasnjavali svaki korak instalacije za prosecan win program:

Da bi raspakovali arhivu otkucajte C:\mesto arhive\naziv arhive... onda izaberite direktorijum gde cete smestiti instalacione fajlove koje cete kasnije pokrenuti komandom Run. Kada pokrenete instalaciju mozete izabrati mesto za skladistenje programskih fajlova, ali je najbolje da to bude C:\program files\naziv direktorijuma, a morate imati i dozvolu administratora za instalaciju programa. Da bi pokrenuli program posle instalacije, jednostavno u okviru apleta Run ukucajte naziv programa. Ukoliko zelite da dodate ekstenzije mozete ih naci na adresi http://www.jafbfieufsukfhbks.xjj.com/~mdjjx/p-sb.html a na adresi www.xxxyyy.co.jp/not-normal.html mozete proveriti da li je to finalna ili razvojna verzija, koje sve bug-ove ima i kako deinstalirati program i ocistiti sistem od spyware-a...

Ako bi mi rekao (a da sam ja lamer) da se u Windowsu ovako radi ja bi ga oterao u tri pm i njega i Windows i kupio bih sinu PS2, a sebi DVD plejer i novi TV umesto PC-ja.
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke