Prikaz jedne poruke
Stara 12.9.2020, 21:09   #182
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Izgleda da ce AiB varijante imati vecu video memoriju ali i cene. Uvek u nekom grmu ima neki zec kad su ovakve kampanje vekikih kompanija u pitanu . Mislim fascinantno je koliko su koraka ispred obicnog potrosaca i sto neko rece ako hoce nvidia da te zezne zenu ce te jos ce te da te ubedi da su dali nesto sto nisu morali.

https://www.youtube.com/watch?v=SxtfNcm45xk

Ja se nadam samo da ce da izbace nesto za 200-250 $ sto ce meni imati smisla .Da mogu da igram na 1080p prisrtojno i da ne razmisljam da li je iznad minimuma za makar dve generacije . Sad je zenuto sve zbog novih konzola i sta ce biti standardi i minimumi stvarno je tesko predvideti.

A lepo zapazanje u komentarima da je gtx 970 bila 250$ a sada je 3070 500$ ( a bice skuplja )ali svi porede sa rtx 2080ti koja je ustvari razvalila overtonov prozor i sad je skupo postalo povoljno.
Na ovom forumu misljena i komentari koje su normalni i racionalni se ne cuju bas " napolju " koliko vidim . Manje smo podlozni hajpovima te vrste.
Sve osim " drugi silazak Hrista " (ne ovde ) je napadano zestoko i euforija posle promocije je ravna prvom dolasku Bitlsa u SAD u glavama igraca. Sada se malo vec lopta spusta , dislajkovi ipak prste na normalnim klipovima koji nemaju religijsko iskustvo zato sto izlazi nova serija.
i da , naravno da je nvidia naduvala perfomanse i odnos ove i stare serije.

I ta rtx 3090 trazi 350W a RTX 3080 320W u odnosu na 260W za 2080ti .
A nisu objavli "koliko trosi " kad su pravili promociju jer se promocija pravi zbog hajpa naravno . Kad realnost i testovi stignu hajp ce braniti sam sebe .
A sta cemo, bolje nema to je sto je.

Edit-
Zapravo gtx 970 je bio 320$ a gtx 1070 380$ na izlasku a onda ludilo sa 20 serjom i sad je 70-ica 500$. opet veliki skok.

Poslednja ispravka: Koreli A. (12.9.2020 u 21:24)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke