tema: Ni-Oh
Prikaz jedne poruke
Stara 20.7.2020, 19:12   #26
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Ni-Oh

Ja sam prešao 60% i nisam mogao više.

Ovako, igra je odličan soulsborne klon, verovatno najbolji klon od svih, neka mešavina sekira i dark soulsa. Meni je lično i najteža, teža i od Sekira i od DS3.

Bossovi su teški, a naročiti problem je što u početnih nekoliko bossova imaš takve bossove koji se smatraju TOP bossovima u ovoj igri, a dolaze tako rano u igri, kada nisi dovoljno skillovan...i eto ti frustracije na pretek.

Jako puno itema ima da se skuplja i svakih 15 minuta moraš da čistiš inbox sa itemima (armor, oružja, itd...), što je naravno jako dosadno i deprimirajuće, jer se nakupi po 20 istih itema. Za razliku od sekira i dark soulsa skillovi koje vremenom kupuješ su ključni za igranje (razne tehnike manevrisanja oružjem, razne vrste parry-ja, itd...). Ima gomila skillova koji su ključni, i često poene bespotrebno trošiš na skillove koji su manje potrebni, umesto da kupiš one koji su ti potrebniji, izgubiš se, jednostavno gomila je skillova i ne znaš šta bi pre.

Način igranja je sličan kao DS, ali mnogo mnogo brži, znači dodge u stranu ili kroz protivnika, ali ne onako sporo kao u DS3. Takođe ima da otključaš parry skillove, pa tu onda malo podseća na sekiro, jer radiš parry sa mačem, nema štitova nikakvih. Sve u svemu, jako zanimljiv i veoma brz kombat.

Lično, preporučio bih je samo ako se prvo probaju Fromsoftove igre, pa tek onda da se proba i ovo.

Ja sam igru obrisao posle 60% pređene igre, jer je igra jako repetitivna, neprijatelji su skoro jedni te isti u koji god region igre da odeš. Taman kad misliš da više nećeš videti crvenog demona koji je spamovao na svakom koraku u prva dva regiona, odeš u treći region, kad ono...opet demon spamuje na svakom koraku...ali ovog puta plave boje...mislim...stvarno. To je najveći minus ove igre, što posle početnog oduševljenja shvatiš da te i kasnije čeka jedno te isto, a igra inače jako dugo traje, mnogo je potrebno da bi se prešla.

I da, u dark soulsu budeš kažnjen za greške, a nagrađen za znanje, tako da kad jednom naučiš nekog bossa onda ga svaki sledeći put lakše pobeđuješ. Ovde u Niohu to nije tako, često se pobeda nad nekim bossom svodi na puku slučajnost, i nije posledica učenja iz ranijih grešaka, džaba što si naučio neke pokrete protivnika, jer te on surovo ubija, često ''one hit kill''.

Poslednja ispravka: DaniloNS (20.7.2020 u 19:35)
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
m1aden (21.7.2020), Vladimirus86 (20.7.2020)