Prikaz jedne poruke
Stara 11.4.2013, 10:40   #5932
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
To je karakteristican stil reziserke Sofije Kopole. I za njen film Marie Antoinette vazi slicno, takodje ima odlicnu muziku (pojavljuje se i Air). Gledao sam ga odavno, pa mozda i gresim, ali vise mi je delovao kao izuzetno pitak, vizuelno upecatljiv dugometrazni spot, nego kao "pravi" film sa poentom i tome slicno. Naravno, ima radnju, likove i tako dalje, ali... Kao takav, bas mi se dopao. Naravno part II, sto vam vise odgovara takva muzika, to bolje
Pogledao sam i Marie Antoinette i kao sto si reko vizuelno upecatljiv i pitak. Doduse, meni vise film nego spot.
Ako neko razmislja da ga odgleda, samo nek ne ocekuje Barry Lyndon. Makar po pitanju glume i nacina na koji je prica iznesena. Marie Antoinette je takav film da imate utisak da se radnja odigrava u danasnje vreme jedino sto su ljudi i svet maskirani u 18. vek. I muzika je iz naseg vremena. Nije to nuzno lose, stavise to mu daje neki svoj smek po kome ce se ovaj film pamtiti. A kad samvec pomenuo Barry Lyndon, moram da ukazem i na slicnost - u Marie Antoinette takodje ima kadrova koji se opusteno mogu uramiti i okaciti na zid. Ima ih manje ali to je zato sto je film nekako tecniji i brzi. I to ne znaci da ih ima malo, stvar je u tome da u Barry Lyndon bukvalno svaki kadar moze da se urami.
U svakom slucaju preporuka!
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke