Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2008, 1:04   #18
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Procena računara

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
cekaj bre ,ti kazes 2e za memoriju a posle kazes, 350din......

Evo ako je 256 2e i ti si pun ko brod tih memorija evo ja cu da uzmem 2x512 ddr za 2 x 4e , odmah dodjem do tebe(naravno ako si u BG)

Uopste nije tako kao sto kazete, ovakeve konfiguracije se najnormalnije prodaju za 80e ( sa naravno plocom i kucistem i napajanjem).

I ne mozete tako da gledate jeste da je mx200 krs kartica ali je dovoljna za rad na poslu i zato kosta 10e kao najeftiniji i najosnovniji modela za bilo kakav posao. Ako se gleda po brzini ispadne da mx200 koji je jedno 1000x sporiji od 4850 traba da se prodaje za 0.1e

Vidiš Nikola da ustvari ti loše rezonuješ jer već za 8 eura imaš nov modul ddr2 memorije na 667MHz , a naravno da ću da dam lošu cenu za 256DDR moldul jer imam 200 komada raznih (266 ; 333 ; 400) modula od kojiih jedva čekam da se odkačim i što bi onda za tako nešto davao više od 2 eura u odkupi . Ne sporim ja da za svaku od komponenti može da se izvuče koji euro preko ali to je ipak minorno . Ali razmisli malo bolje što bi se neko davao velike cifre za polovne krševe kada kao što rekoh nov komp sa 3 godine garancije može da se sastavi za 9500 dinara . Mislim o čemu mi ovde pričamo novi računari i komponente nikad nisu bile jeftinije .



Uostalom pogledaj našta liče nabavne cene kod jednog od većih domaćih srpskih uvoznika i distributera hardvera F kolona je nabavna cena a prodajna je ~10% veća . Pa sad ti vidi kako stoje stvari a tako je i sa drugim komponentama a pred polazak u školu se očekuju i sniženja pa ti sad vidi ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (13.5.2020)