Prikaz jedne poruke
Stara 19.6.2008, 0:44   #3
Akrep
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sata hard radi kao IDE???

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Mislim da ti on vec radi sata, e sad imas tri moda koliko se secam u biosu, to su IDE, ACHI i RAID. Raid znas da sluzi za spajanje diskova da rade zajedno tj. ako jedan u raznim rezimima a ACHI ne znam za sta sluzi bese. Nek ti neko iskusniji ili neki moderator objasni. Uostalom pogledaj kako je prilkacen taj hard na plocu. Samim tim sto nema ono sivo sto izgleda kao traka znaci da je sata prikljucak...-mali uzani kablic otprilike 1cm. Znaci to je samo mod rada, a taj hard je sata,ne bi mogao da se prikljuci na ide prikljucak...
Vidim da me ne razumesh. BIOS prepoznaje hard kao SATA, znam kako izgledaju Sata i IDE kablovi, sve je lepo povezano i radi. Ali u Windowsu radi kao IDE sa drajverima Windowsa koji su iz 2001 godine, a nvidia chipset drajveri se ne vide iako sam ih instalirao. Valjda bi trebalo da u "device manager"- IDE ATA/ATAPI controllers pishe neshto kao Sata controllers a ne Primary IDE channel. To je problem, nema Sata drajvera a instalirao sam chipset drivere. U "add remove programs" se ne vide chipset(nForce) drajveri.
Eto sad sam lepo objasnio.
Akrep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke