Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2012, 15:05   #231
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite? [2011]

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Čestitam na novom telefonu. Javi kad se slegnu utisci kakav je zvuk u poređenju sa Wave-om. A zanima me i koliko je memorije dostupno korisniku?
Fala.

Sto se tice zvuka, kvalitet razgovora na Wave-u ostaje neprevazidjen, 9,5/10 i to je najbolji telefon koji sam imao sto se toga tice. XP je odlican ali u odnosu na Wave 8,5/10.
Zvucnik je takodje bolji na Wave-u ali ne ovoliko, znaci Sony je takodje odlican na tom polju.

E sad audio kvalitet plejera, Wave iako ima wolfson nema ovde sanse da pobedi, zbog bade i nedostatka softvera kao sto su walkman i power amp npr, definitivno je zvuk sa CX150 malo bolji na XP i lakse je prilagoditi podesavanja zanru koji se slusa, takodje cujem vise detalja na Sony-u, zvuk je veoma glasan, jasan i utegnut tako da sam definitivno dobio najvisi kvalitet a slusalice koje idu uz telefon su verovatno najbolje default slusalice koje sam ikada probao i mogu da zamene cx150 sa podnosljivim padom kvaliteta zvuka

Odlican je ovaj Sony, od aluminijuma (opet zavrsna obrada i opsti kvalitet Wave/IP4/s 9,5/10 a Sony 8,5-9/10), ekran je fantastican sto se tice prikaza realnih boja i prikaza bele ali je crna mnogo losija nego na super amoledu, posebno kada ceo displej treba da prikaze crnu, ima probijanja i promene u tamno sivu pri promeni ugla gledanja ali zato se sve ovo brise zbog rgb+white magic qhd ekrana od 4'', prikaz na dnevnom svetlu je vrh, boje prirodne, nemoguce je primetiti pikselizaciju kao na ekranima losijih rezolucija i pentile samoledima, pravo je uzivanje koristiti telefon. Hardverski je dovoljno jak zbog dual core 1Ghz, 1Gb rama, mali 400 mp i u onim bench testovima je cesto bolji od Nexusa i malo iza SGS II. Kamera je solidna, kao i na SGS II sto je dovoljno za normalnu upotrebu, kamkoder takodje.

Baterija iako je smesnog kapaciteta od 1305mAh pruza dobru autonomiju zbog white magic tehnologije, test od pre 2 dana, 4h i 5min gazenja od upotrebe, wifi, tune in radio const. i detaljno proveravanje apps marketa i instaliranje/proba aplikacija i nekih igrica, par sms i malo YT, skoro 3h bese upaljen displej i pored svog mucenja sa 95% je svukao na 40%, meni je ovo vise nego zadovoljavajuce.

Inace punjac je brutalno brz pa 10min punjenja pruza 60min razgovora sa telefon se do 90% napuni sa 1h, bukvalno.

Rano je jos za konacne zakljucke, cekam JB apdejt krajem marta koji bi trebao dodatno da poboljsa opste performanse ali ovaj Sony za sada zasluzuje 8,5/10.

Poslednja ispravka: HSVstoned (30.12.2012 u 15:33)
HSVstoned je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Aibo (30.12.2012)