Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2009, 14:53   #78
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Što se tiče leka, mislim da ćeš morati da imaš mountovan taj ToB image, nisam instalirao BG sigurno više od tri godine i ne sećam se baš. Easy TUTU iako nije zvanični mod i dalje podržava copy protection koji BG ima.

Ja bi ti preporučio da kreneš sa skroz novim likom jer je sama kampanja predviđena za lika koji počinje od prvog levela kojeg kasnije importuješ u BG2. Pravila su skroz promenjena pa tako važe ona ista kao u ToB-u tj. mod uključuje sve ono što SoA+ToB donose dok starija pravila iz originalne verzije keca uglavnom više nisu aktivna.

Modove (widescreen i sl.) instaliraš isključivo na Easy TUTU instalaciju ko što sam ranije spomenuo. Većina njih koristi weidu installer (to je nekakav dos program razvijen za infinity igre) i trebaju se instalirati tačno prema uputstvu, u slučaju bilo kakve greške uglavnom je potrebno obrisati kompletnu igru pa je ponovo instalirati da bi sve radilo kako treba. Nije poželjno stavljati više od 4-5 proverenih i međusobno kompatibilnih modova, jer inače može lako doći do nepopravljivog crashovanja.

Za BG1 (TUTU) nije potreban nikakav dodatni fix kol'ko se sećam međutim postoji jedan koji sređuje dve sitnice (stackovanje municije u stilu BG2 i summoning spellovi u stilu keca). Eventualno možeš staviti BG1 GUI (dizajn interfejsa iz keca), ali nije neophodno. Sve modove koji bi trebali provereno raditi imaš na njihovom sajtu.

Za BG2 (SoA + ToB) ide G3 Fixpack (postovo sam link na prethodnoj strani), ali on ti za ovo nije bitan.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zorx na korisnoj poruci:
Paladin (16.11.2009)