tema: [Kućište] MS Black Widow
Prikaz jedne poruke
Stara 14.3.2017, 20:49   #43
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Što se tiče HDD-ova i njihove buke ja skoro skontam nešto iritantno. Dok mi raadi samo jedan HDD, sistemski, prilično je OK, čujem ono pokretanje glave kako krčka tu i tamo ali mogu da kažem da je relativno tiho. Međutim kada se pokrene iz sleep-a i drugi HDD koji je storage varijanta ponekad počne da rezonira kućište sa njim... tačnije desna stranica. Onda je pritisnem rukom jače ili olabim šraf pozadi jedan bilo koji i ono prestane, ali samo u toj turi jer pri sledećem poktetanju tog drugog diska iz sleep-a opet ista priča...

Znači jedan HDD super, dva izazovu rezoniranje, i to nije bilo od starta nego se od skoro javlja, skidao stranicu, postavljao je ponovo, vadio i vraćao diskove... ne vredi. Kad me ne bude mrzelo imam da ga otvorim i vidim da li negde mogu da dampiram/ojačam HDD kavez da se to ne dešava. Mada ako jednom krenem tim putem imam celog da ga razvalim.

Kad se sve sabere i oduzme, oko ovih HDD-ova su sve uradili kako nije trebalo i što se tiče temperature i rezoniranja... Sa jednim HDD-om je sve OK ali sa dva nastaju problemi - to otprilike niko nije ni testirao sa dva diska odjednom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ukimafija (15.3.2017)