Prikaz jedne poruke
Stara 7.5.2006, 1:25   #1
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Exclamation Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra

Danas sam kupio DFi NF4 Ultra Infinity, AMD 64 3000 i novu graficku. Od prethodnog racunara sam imao 2x256 rama (NCP, PC-3200 (400Mhz) ).

Problem je SVE. WinXP ili 2k3 uopste nece da se instalira, oba setupa prijavljuju setup error code 7 in setupdd.dll, i kod WinXP-a i Win2k3. Prvo sto sistem cas-hoce-cas-nece da se uopste bootuje (samo blenem u sliku INFINITY), kada probam sa samo jednim memory stickom onda hoce, ali nece windowsi da se instaliraju. Oba memory stika su fantasticno radili na ABit NF7 u dual-channel modu i to sa FSB 200Mhz kao DDR400. Taj racunar se nije gasio po 20 (!!!) dana, ne mogu da poverujem da na drugoj ploci i procesoru sa istom magistralom taj isti RAM pravi probleme. Jos jedna stvar, verovatno nebitna: HD je 160GB, bios ga nalazi kao 136Gb. Znam za 1024-1000, ali malo mi je ta greska prevelika...

Sto se napajanja tice, napajanje je 350W, a bios kaze sledece:

CPU: 1.39V
Chip: 1.55V
Memory: 2.54 ili 2.56V, na par sekundi se promeni

Ne znam sta da radim, skupo mi je da trckaram i kupujem novo jedno po jedno jer nemam od koga ni da uzemem ram i napajanje pa da testiram. Na kraju krajeva, i jedno i drugo je u slicnom racunaru radilo danima bez ikakvih problema...

Ima li neko ideju sta da radim?
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke