Prikaz jedne poruke
Stara 3.9.2014, 19:48   #46
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Manjaro Linux

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Zanima me par stvari oko Manjara, guglam i eksperimentišem kao nekad sa Archom, zanima me kako da promijenim GUI iz XFCE u Enlightment? Čini mi se mnogo ljepšim i prilagodljivijim. Takođe me zanima kako da "natjeram" Manjaro da me stalno vidi kao root? Moj nalog je Administrator ali želim da bude root konstantno i da mi ne traži password svaki minut. Izvinite ako floodujem, otvoriću temu ili mi linkujte drugu. Hvala svima na pomoći i trudu


Sent from my iPhone using Tapatalk
GUI menjaš tako što samo instaliraš željeno okruženje, izloguješ se, odabereš ga u session meniju i uloguješ se. Konkretno ovde samo instaliraš istoimeni paket i on će povući potrebne zavisnosti. S obzirom da je Manjaru Arch osnova, sve informacije možeš pronaći na arch wiki stranici. Evo za Enlightenment imaš celu stranicu sa detaljima ako ti zatreba - https://wiki.archlinux.org/index.php/Enlightenment

Što se tiče traženja šifre, ako misliš na terminal to se reši tako što staviš NOPASSWD u /etc/sudoers fajl pored svog imena. Na primer ako imaš
Kod:
lonewolf ALL=(ALL) ALL
izmeni da bude
Kod:
lonewolf ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL
Jer nije poželjno da se loguješ kao root, to ne može posle izaći na dobro, bolje ovako da rešiš svoj problem.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
LoneWolf (4.9.2014)