Prikaz jedne poruke
Stara 27.12.2020, 14:05   #15
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Samsung 43 Q60T QLED TV

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
@ Laskaris
Dobro je sto postoje i takvi televizori do 200e, neko ne moze da priusti skuplje, tu je garancija pa kako kome zapadne, ali je neozbiljno tvrditi da imaju bolju sliku nego skuplji brand modeli.
Ja sam FOX, VOX video i tome verujem, uopste ne ubedjujem nekoga da kupi ovo ili ono. Iznosim svoj utisak. Imam i ja TV servis u blizini i serviser mi je rekao da zaobilazim Samsung i LG, i sta sad? I ja i brat ipak kupili LG. On se pokajao, ja ne. Ako tvrdim da su brendirani televizori precenjeni uopste ne tvrdim da su nebrendirani bolji. Brendirani prosto imaju losiji odnos cena/kvalitet. Nismo u osamdesetim godinama i dobu SONY-ja, Panasonica i slicnih brendova. To je bio kvalitet brenda, ovo sada je smejurija a ne kvalitet.
Takodje, uopste ne tvrdim da jeftini televizori imaju bolju sliku od skupljih modela. Niti sam video toliko skupih niti toliko jeftinih da bih to mogao da tvrdim. FOX i VOX sam video licno, probao i pre i posle kupovine i zadrzali smo oba modela bas zato sto valjaju. Pritom, s obzirom da sam dipl. mas. inzenjer i radim u Nemackoj punih 16 godina u najpoznatijim svetskim firmama, mogu da priustim sebi brendirani televizor i da ne trepnem pa kaciti sindrom "kiselog grozdja" u mom slucaju nije na mestu. Prosto cenim svoj novac, niko mi ga nije poklonio (moguce je da je to navika koju sam stekao u De, Nemci itekako paze kako trose svoj novac). Nemam blage veze kakav je npr Vivax ili Tesla pa o njima i ne pisem. Sharp sam video i fantasticna je slika na 43 incha full HD. Koliko je tv kvalitetan tj trajan nemam pojma. Opet iz onoga sto sam video: tvrdim da je Samsung napravio tesku svinjariju i da je jako, jako tesko u tom servisnom meniju namestiti sliku i da budes apsolutno zadovoljan njom a da nema dimminga.

Nepostojanje opcije za iskljucivanje dimminga u standardnim podesavanjima ne da nije sitnica. kako ti tvrdis. nego je ogroman propust, velik kao kuca. Deal breaking propust za mene, a i za svakoga ko ceni svoje zivce i zna na sta lici gledanje programa sa neprestanim automatskim dimmingom. Slika jeste lepa i ostra ali meni dimming jednostavno smeta. 95 odsto, a usudjujem se da kazem da je to i celih 99 odsto korisnika nece ni znati kako da otvori servisni meni i da bukvalno budzenjem iskljuci prokleti dimming jer podesavanja nema cak ni tamo. Prosto ce prihvatiti TV takav kakav je i gotovo. A i kada resis da cackas veliko je pitanje da li ces moci da namestis sliku da bude zeljenog kvaliteta. Ne zato sto je televizor ili ekran los vec zato sto kretenski Samsung nije ostavio korisnicima mogucnost da za svoje pare upravljaju svojim uredjajem na normalan nacin. Samo ta cinjenica Samsung za mene stavlja u kategoriju "smece", ne kvalitet sam po sebi.

Poslednja ispravka: Laskaris (27.12.2020 u 14:23)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Lex987 (27.12.2020)