Prikaz jedne poruke
Stara 27.12.2020, 0:41   #10
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Samsung 43 Q60T QLED TV

Citat:
To sto se tebi ne svidja jedan model Samsunga
Izgleda da nisi uklavirio o cemu se pise: svaki model Samsunga ima glupi autodimming. Stoga mi se bas svaki ne dopada. A te legende kako na vox, fox i slicnima yt secka u fullhd su bas to - legende. To nisi mogao da vidis jer nije tacno - sestri sam kupio FOX nigde seckanja, VOX je kupio brat sebi kad je LG otisao u vecna lovista, takodje nema seckanja, slika je vrhunska. Od starog LG-ja (koji je poziveo tri bedne godinice) primetno bolja. Brand televizori su toliko precenjeni da je to bruka. Apsolutno ne vrede razliku u ceni. Neka kupuje sta ko hoce. Imam licno iskustvo sa brand i non brand televizorima i to iskustvo mi niko ne moze promeniti pricom.

Citat:
Koji je to model kod tvojih što je ispran i mutan? Ne znam šta se na tom primerku dešava, ali nešto nije kako bi trebalo da bude. Probaj sa postavkom PWM min na neku nižu vrednost...nešto tu nije u redu i ne bi smela slika da bude ispranija od bilo kog IPS panela. Nisam od onih što kupi nešto pa se zaljubi u marku, a često me cimaju da im kalibrišem TV pa puno stvari detaljno isprobam... Ovi noviji Samsunzi su definitivno među najkontrastnijim TV-ima na tržištu a obrada slike je vrhunska, ne shvatam otkud se javlja ta pominjana mutnoća.
Morao bih da vidim, TV je kod tasta i taste a namestao sam ima oko dve godine pa sam zaboravio koji je model. Neki 42 incha full hd, a koji..ne secam se. Prevrnuo sam net i svuda nailazio na iste zalbe - prokleti dimming. Zgranuo sam se bio kada sam video da u normalnim podesavanjima to ne moze da se iskljuci. Slika definitivno ne moze da se namesti da bude onako lepa i ostra kao sa dimmingom. Ajd probacu bas jos jednom kada odem (a ne idem zbog korone) mada se tazbina ne zali. Meni je smetalo, ja sam tu mozda i sitnicav ali mi bode oci da cna nije sasvim,sasvim crna.

Poslednja ispravka: Laskaris (27.12.2020 u 1:08)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke