Prikaz jedne poruke
Stara 11.4.2012, 15:52   #18
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Dilema je Superlux HD668B ili Samson SR850...
Procitao sam vec nekoliko testova i ove slusalice su toliko nahvaljene, mnogi cak tvrde da se za ovu cenu ne moze kupiti nista bolje i kvalitetnije.
Za tu cenu verujem da nema boljih, zvučno gledano (to mi liči na skoro nemoguću misiju), ja kada sam naleteo na njih, i opise oduševljenih korisnika, bio sam veoma uzdržan, tj. mislio sam da tu ima dosta preterivanja, tj. da je nemoguće da slušalice te cenovne klase mogu tako dobro da zvuče, ali je na kraju prevladala znatiželja da ih i sam probam, pošto ne bi bio neki gubitak i da mi se ne svide (29 evra samo). I moram priznati da sam bio veoma pozitivno iznenađen, očekivao sam solidan/dobar zvuk, međutim, dobio sam odličan.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Ne znam najverovatnije cu uzeti Samson SR850 zbog samog izgleda, nekako mi vise odgovaraju
Da, i meni se više sviđa konstrukcija, tj. izgled Samson SR850, konkretno headband mi je lepši na njima, a po opisu korisnika i udobniji u odnosu na Superlux 668B, mada sam ja zadovoljan i ovim na 668B.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Mada ne sumnjam da cu biti zadovoljan sa ovim slusalicama i na integrisanoj zvucnoj uz kvalitetnije audio formate (Od sada samo FLAC )
flac je super, ali dobar je i kvalitetno kodirani mp3 format (LAME codec, rip preko EAC).

Radio sam pre par dana neke testove, već od 192 kbps VBR imam velike probleme da uopšte uočim neku razliku u odnosu na original, a sa jednim dodatkom u foobar2000 (ABX upoređivanje) pogotovo. Nisam puno vremena proveo sa ovim testovima da bih mogao izvući neki konačni zaključak, za sada onako iz prve ruke mogu reći da dobar mp3 zvuči veoma dobro, tj. bolje nego što bi se moglo u prvi mah pomisliti.

Loš glas mp3 vuče verovatno iz vremena kada je kompresija rađena lošim kodecima, niskim bitrate, itd.
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke