Prikaz jedne poruke
Stara 18.1.2019, 11:50   #11608
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Odlično izgleda ovo što radiš! Samo tako nastavi. Možda bi mogao da dodaš neke ukrase na kamion. Ne znam koliko je to izvedivo.


Što se skinova tiče uradio sam sledeće. Pokušao sam napraviti skin prateći dva tutorijala koje sam našao na SCS forumu i YouTube-u.


Princip je u oba isti, tako da ću opisati generalno šta sam uradio. Uz tutorijale dolaze "templates" za prikolice, kao i strukturirani sistem foldera u kojima se nalaze stvari potrebne za izradu skina i njegovo "pakovanje" u format koji igra može pročitati.


Nakon što nacrtam ono što želim i snimim u .dds formatu, postavim sve što treba u folder. Skin, kao što rekoh, i kao što se vidi na slici, izgleda odlično kada sam blizu prikolice. No, čim se malo udaljim gubi se ono što sam nacrtao i vidi se samo jedna boja. Na skrinšotu je to crna, ali boja zavisi od tzv. "base colour" koji se unosi u "settings" fajlu skina.


Kupio sam prikolicu i pogledao kako izgleda na cesti. Stvar je još gora. Skin se vidi samo ako sam skroz zumirao prikolicu. Čim se udaljim počne da se vidi ova crna boja pomešana sa nekim teksturama.


Čini mi se kao da igra učitava neki drugi fajl kada se odmaknem od prikolice.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke