Prikaz jedne poruke
Stara 24.2.2006, 15:38   #7
Sasa
Darth Moderator

Član od: 15.10.2005.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: SPDIF problem

Citat:
NenadN kaže:

Pa ako imas neke besne zvucnike da. Medjutim posto je integrisana zvucna kartica neocekuj previse
I opet netacno

Fora sa SP/DIF-om jeste da ne zavisi od zvucne kartice, makar ne toliko koliko zavisi kada je u pitanju analogni zvuk.

Da li svira integrusa ili audigy mozes da provalis i na najjeftinijim zvucnicima, medjutim ako ides preko spdifa za to ti treba av risiver od bar 500 evra i jos toliko u zvucnicima (stereo). Opticki spdif kazu bolje prenosi info i samim tim je zvuk kvalitetniji, ne znam, ne provaljujem razliku izmedju cinca i optike, mozda, ali.... spdif sa integrusa radi odlicno!

Kod spdifa nema konverzija, nema suma, nema efekata, zvuk ide pravo iz mp3/wav/dvd-a kako je zapisan, i av risiver posle pravi zvuk, prebacuje ga u talase.

A zasto vama to ne radi, ja ne kapiram. Promenio sam xy ploca i zvucnih sa RCA spdifom (njega koristim) i uvek cujem sve sta se desava na kompu na AV risiveru. Uopste mi deluje komplikovano da namestim da se cuje samo dvd ili kako vec.
Deluje mi da je greska u drajverima, oni su ti koji ukljucuju spdif i tu nesto po svemu sudeci ne stima. Procackajte to.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke