tema: [Multi] Igre domaćih developera
Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2014, 15:00   #10
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Question Re: Igre domaćih developera

Pozdrav ljudi,

evo da i ja predstavim moju igru (koriscen libGDX):
Going Under

Inicijalno je dobro krenulo, ali sada poprilicno stagnira (mada imam barem 4-5 ljudi koje znam koji je redovno igraju). Cak sam dodao i " - in one direction" u naziv ne bi li poboljsao SEO, medjutim time sam samo dobio gomilu similar crappy One direction igara

Igra jeste delimicno pod uticajem Flappy Bird (endless, jednostavna mehanika, zahteva preciznost, izbegavanje prepreka), medjutim ima drugaciju mehaniku - tap na levom delu ekrana daje djavolku impuls ka desno, tap na desno delu obratno (da, ovo je namerno tako uradjeno). Ima 5 "nivoa" (5 vrsti prepreka, 5 razlicitih vrednost game mechanics parametara koji se smenjuju na svakih 30 prepreka). Ima integraciju sa gps leader-boards i achievements. Muzika samo postoji u introu (ali sam veoma zadovoljan kako smo je drugar i ja odradili).

Ako nekog interesuje, moze da pogleda i drugu moju igru koja je u principu nastala 2011 ali sam je tek skoro objavio. Ona je mnogo experimentalnijeg karaktera: slajdovanjem se pomera lopta i cilj je za 64 sekunde pokupiti sto vise kocaka tj sakupiti sto vise poena - Roll over (chuck) the ball . Malo starija verzija koda se nalazi na mom github accountu.

I za kraj ono najvaznije, zbog cega sam i napisao ovaj post

Trenutno radim novu igru, mnogo ozbiljniju (Manuganu tipa ozbiljniju, ali ne takvu, vec je main part pozamljen od jednog hita moje mladosti). Radim je u unitiju, kod je nacukan, neki nivoi su napravljeni, muziku cu da odradim (nije problem). Ono sto je problem jeste grafika, jer sam izrazito netalentovan (Going Under sam doobro platio jednog drugara da nacrta). Fora je sto ne mogu mnogo da ulozim(za going under mi se nije isplatilo, vise bih ulozio u marketing), pa bih, ako moze da mi se neko javi ko je zainteresovan da bude artist za male pare, procenat ili slavu . Znaci, idealno student zeljan iskustva. Jes da sam naveo Manuganu kao primer, ali ne ocekujem takav masterpeace, vec minimalnu kolicinu grafike da igra lici na nesto (u svakom slucaju treba mnogo manje grafickog asseta i 2d ocekujem, mada moze i 3d).

Nadam se da ne krsim sa ovim pravilnik foruma. Da li ima zaintersovanih da budu artisti mog novog projekta? => privatna poruka
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke