Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2018, 1:34   #540
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

I da ne beše BR ripa ne bih opet našao vremena da pogledam film

Elem, meni se film generalno svideo i iskreno ne kapiram shitstorm koji se podigao oko njega. Najviše mi je smetao izostanak bilo kakve smislene priče i ogroman suspension of disbelief koji tu priču prati (više u spoiler tagu).

Ono što mi se izuzetno svidelo je pokušaj da se konačno raskine sa ustajalom Star Wars formulom borbe crnog protiv belog i uvođenja sivog. Zapravo centralni deo filma me je neverovatno podsetio na Darth Kreyu iz KOTOR-a 2, koncept koji po meni predstavlja vrhunac onoga čega se Dizni svojoj sečom kanona odrekao i za šta do sada nije imao "klikere" da ubaci u novi kanon.

Svideo mi se i povratak Sili kao nečemu mističnom i količina vremena koja je uložena na sitne detalje. Ogroman broj pažljivo sakrivenih referenci na originalne filmove je isto fenomenalan.

E sad, ne mogu da idem u detalje bez spoilera tako da...
Spoiler za :
Cela zamisao da se glavna priča filma vrti oko bežanja pobunjeničke flote, koja se sve vreme nalazi na puškomet pola tuceta imperijalnih razarača i Snoukovog broda, je presmešna Ne bih da komentarišem izuzetno glupu ideju na kraju filma da se kompletno preživljavanje flote pobunjeničkih transportera zasniva na tome da niko na imperijalnim brodovima neće pogledati kroz prozor

Kazino mi nije smetao, mada da budem iskren, ipak štrči. Ne vidim neku preteranu poentu ali ajde, ne uzimam to kao neki veliki minus.

Leja je meni bila potpuno suvišna u ovom filmu. Da stvar bude gora, HBO vrti neki dokumentarac o Keri Fišer i njenoj majici, gde koliko god cenim to što je uradila za originalnu triologiju i dalje ne mogu da pređem preko toga da svaki put kad je vidim u filmu vidim i gomilu problema koja je ta žena imala. Scenu sa korišćenjem Sile ne bih preterano da kometarišem jer je iz neba pa u rebra i potpuno nepotrebna.

Zatim, koliko god se trudio ne mogu da ne primetim lošu glumu Dejzi Ridli. U većini scena i dalje je potpuno drvena, na nekim mestima potpuno van konteksta i uloge. Sa druge strane Adam Drajver pruža mnogo ubedljiviji performans, na nekim mestima dimenzijama ispred Ridlijeve.

Epilog mi je isto sasvim zadovoljavajući. Lukovo skončavanje smatram sasvim prikladno i u skladu sa generacijskim predavanjem štafete Star Wars kanona. Znam da to verovatno znači da ćemo ga manje viđati u poslednjem filmu ali opet zadovoljan sam.

Na kraju treba uzeti u obzir da je ovo ipak drugi film u triologiji, mesto koje ni u jednoj triologiji nije lako ispuniti.

Nakon prvog gledanja 8/10 od mene.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke