Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2017, 13:06   #2233
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Pozdrav svima.

Prošle nedelje sam zakačio brdo nekih užasa pokrenuvši instalaciju KMPSPico-a i pored upozorenja Windows Defender-a. Radio sam s njim i ranije, ali nikad nikakav problem nisam imao.

Dobio sam gomilu raznog đubreta koje sam ubio Malwarebytes-om. Ostala je još jedna stvar - liveadexchanger.com koji me redirektuje na preporuku za instaliranje nekog search engine-a za Chrome.

Malwarebytes više ne nalazi ništa, pogasio sam sve sumnjive servise i stopirao procese, očistio task scheduler, ali ovo i dalje postoji. Malwarebytes sada blokira redirekciju, ali mi stalno izbacuje obaveštenje o tome, što znači da i dalje postoji neko *****e koje se aktivira.

Drugi problem je to što mi se povremeno pojavljuje obaveštenje o tome da nije moguć start nekog Taskplay\caches.dat procesa. Obrisani su svi fajlovi povezani s tim, nema sumnjivih procesa, ali se to i dalje pojavljuje.


Kako da rešim problem, tj. da ubijem to što trigeruje redirekciju i pokretanje tog procesa? Šta preporučujete za totalno čišćenje?

Ove dve stvari mi ne usporavaju rad, ne ometaju me (barem ne vidljivo), ali hoću i toga da se rešim.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke