tema: Starsector
Prikaz jedne poruke
Stara 22.6.2012, 12:27   #5
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

Igrao sam i SPAZ i Starfarer. Starfarer je mnogo kompleksnija igra od SPAZA, sto se borbene mehanike tice (kako je jos uvek u alfi i nema kampanju sem jednog zvezdanog sistema gde se sve odvija mogu ti pricati samo o borbi).

U borbi sva oruzja su smestena u 5 grupa (to je maksimalni broj grupa). Ti savakoj grupi mozes da stavis auto fire a sam mozes kontrolisati samo jednu grupu. Pritiskom na tastere 1,2,3,4,5 prebacujes koju grupu oruzja koristis i to mozes raditi kako ti odgovara tokom borbe.

Ono sto je u ovoj igri brilijantno je AI, u borbi. Flankovace te, cekace da spustis stit pa ce ti sasuti salvo raketa u ****, nece pucati po svojima, ako ga previse ostetis pokusace da se povuce, ma skoro kao da igras protiv zivog protivnika. AI zna koja strana broda ima vise oruzja pa ce se pozicionirati tako da moze da gadja protivnika sa sto vise oruzja odjednom, zna gde mu je armor (brodovi imaju armor i hull, armor je zastitinicki sloj koji stiti hull a kada ti hull padne na 0 brod je unisten) ostecen ili unisten pa ce gledati da izbegne pogotke na to mesto...

Sada ubrzo treba da izadje nova verzija sa brodskim sistemima koji dodaju neku posebnu sposobnost brodu. Skoro svaki brod ce imati 1 sistem, neki brodovi nece imati...


Ono cime je mene ova igra kupila je neverovatno MOCNA borba, daje ti pravi osecaj space opere.


P.S. Svaki brod ima Weapon slots u tri velicine small, medium i large. Svaki weapon slot moze biti ili energy ili ballistic ili missile uz izuzetak da neki brodovi imaju universal weapon slot u koji mozes staviti ili energy ili ballistic ili missile oruzje. Svaki weapon slot je ili u formi turret-a (ima veliki ugao okretanja) ili hardpoint-a (ima mali ugao pokretanja, oko 5 stepenei). Ovo znaci da ti brodove opremas sa oruzijem kako god ti zelis.

Poslednja ispravka: Arcibalde (22.6.2012 u 12:35)
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Arcibalde na korisnoj poruci:
Apostrof (22.6.2012)