Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2013, 21:27   #1
McLaren F1
Novi član
 
Član od: 30.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 27
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Arrow Laptop do 120 000 rsd? Lenovo Y510p vs ???

Pozdrav svim forumašima.

Nakon 3 godina poštenog korišćenja Toshibe A660-166, došlo je vreme da promenim laptop. Jedan od glavnih razloga zbog kojeg bih ga menjao jeste taj što ne mogu "tečno" sa njim da radim u Revitu. Prilikom "orbitiranja" oko 3D modela, zumiranja...javlja se lag koji je počeo sve više i više da mi smeta. Sama konfiguracija nije toliko loša (i5-450M 2.4GHz, NVIDIA GeForce GT 330M, 4gb DDR3...), ali izgleda da nije dovoljno jaka za nesmetan rad u Revitu.

Da skratim priču. Laptop bih prvenstveno koristio za rad u Autodesk programima i to najviše Revit i AutoCad, tj. za projektovanje, pravljenje 3D modela kuća, zgrada... Pored toga, važno mi je da ima kvalitetne zvučnike (u rangu harman/kardon koji su odlični na Tošibi), dobru tastaturu (sa pozadinskim osvetljenjem) i da je kvalitet izrade na zavidnom nivou (nausuprot mojoj Tošibi ). Što se tiče ekrana, poželjno bi bilo da je 17.3", ali i 15.6" bi mogao da prođe (Full HD).
Najviše bih mogao da izdvojim 120 000rsd, što je malo jače od 1000 evra.

Za oko mi je zapao ovaj novi Lenovo IdeaPad Y510p, koji mi se jako dopao po specifikacijama, a i po izgledu. Specifikacije su mu:

Intel Core i7-3630QM 2.4GHz (turbo do 3.4GHz, 6MB L3 cache)
NVIDIA® GeForce® GT 750M 2GB DDR5
4GB DDR3 1600Mhz
15.6" FHD LED Anti-Glare Wedge 1920x1080


Završna obrada mu je od brušenog aluminijuma, ima neke JBL zvučnike, pozadinsko osvetljenje tastature...

Ovaj model bih najverovatnije mogao da kupim u Americi preko strica, tako da bih mogao umesto optičkog drajva da ubacim još jednu grafičku kartu (GT 750M 2GB DDR5), ili jos jedan cooler ili SSD.

Pored ovog modela, video sam još 2 koja su mi zapala za oko. To su:
Asus N750JV-T4122 i Toshiba Satellite P875-32H

Koja je Vaša preporuka? Šta mislite, koji je najbolji od ova 3 za moje potrebe, ili ako imate još neki predlog, slobodno predložite.

Izvinite na malo podužem tekstu i ako sam bio dosadan, ali zaista mi je važno da odaberem najbolji laptop za te pare, a pošto nisam ekspert, reko da pitam Vas.

Hvala unapred na odgovorima.
McLaren F1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke