Prikaz jedne poruke
Stara 6.3.2018, 13:17   #75
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Znaci po tebi je NBA rasisticka organizacija, tako? 74.4 % cine crnci (mnogi belci su "uvezeni" iz Evrope) inace bi taj procenat bio i veci. To ne odgovara oko 13% udela u populaciji SAD. Znaci po tebi problem postoji tu?
NBA nema veze s ovim o cemu pricamo. Pricamo o medijima, a ne sportskim organizacijama. Ne govorimo o tome ko angazuje pripadnike koje rase. Govorimo o prikazu rasa u medijima, u odnosu na stvarnost. NBA je privatna firma, i moze da zaposljava koga hoce. Njihova stvar. Medjutim, ako ja u mainstream filmu ne mogu da vidim mesovitu vezu (a da film nije o rasizmu), onda je to problem.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
@mvasic
Najpopularniji rijaliti show u USA one ogavne porodice kretena su ti crno-beli. Ogroman ,ogromna vecina parova i jesu crni-crni, beli-beli. Kad govorimo o A produkciji, da se drzimo teme igara, u BioWareovim igrama mozes da jebes svemirsku lignju ,a ne samo crnca. Ne kazem ja da u USA ne postoji ama bas nikakav rasizam, on ce uvek postojati , SVUGDE bar u tragovima, ne samo po boji koze ,nego i po mnogo cemu drugom, sve zavisi kakvu istorijsku podlogu ima.
Uveli smo filmove kao primer, jer odatle sve krenulo, a i problem je tu najizrazeniji. Rijaliti je prica za sebe, ono o cemu ja pricam je mainstream Holivud. Igre su drugaciji medij nego film, medjutim stvari iz filma se uvlace u igre (od kad su postale mainstream). U BioWare igrama mozes da kresnes sta hoce, po meni to je sjajno, medjutim, cak i na ovom forumu ima ljudi kojima to smeta.

I da ponovim, meni smeta Kuzmanovicevo pozivanje na ekstremno desnicarske stavove, kao branu od SJW (ordinarna glupost). Kao sto mi smetaju i SJW rantovi o jednakosti po svaku cenu. Medjutim, SJW ne pisu u mom omiljenom kompjuterskom casopisu.

Poslednja ispravka: mvasic (6.3.2018 u 13:26)
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke