Prikaz jedne poruke
Stara 6.3.2018, 3:48   #63
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Se vi takmicite medju sobom ko ce vecu glupost da lupi?

Kakve veze imaju indijanci u filmovima sa pocetkom proslog veka sa nekim debilom koji u 2018 godini trazi crnce u srednjovekovnoj Ceskoj ili stavlja crnce u WW1 i WW2 na Nemackoj strani? Ti zaista mislis da je to povezano? Ozbiljno te pitam?

Ti nas poredis sa nacistima? I po tebi su nacisti satanizovani? Osim WW2 svaba oni nemaju znacajniju ulogu negativaca

Veci ste vi ekstremisti od Kuzmanovica bar tri puta, samo u drugom smeru. Ocajnicki i svim silama pokusavate da dokazete nedokazivo, pa se kao argument sada poteze ko je glumio indijance pre 80 godina ,a u isto vreme osporavate ocigledno. Skolski primer ekstremnog stava, jebes logiku,zdrav razum ,argumente i cinjenice, branim svoj stav ma koliko besmislen bio.
Ozbiljno pitanje, ozbiljan odgovor. SJW poticu od forsirane politicke korektnosti, u US, pocetkom devedesetih. Sama ideja ima smisla, ali dovela do pojave druge vrste ekstremizma. Razlog za forsiranje politicke korektnosti je bio upravo velik raspon izmedju stanja u realnom zivotu, i stanja prikazanog u medijima (glavni junak ne moze da bude crnac, a kamo li azijat, nema mesanja rasa u romansama i td). S obzirom da je ta vrsta rasizma u Holivudu dosta tvrda, borba protiv toga je otisla u drugu vrstu ekstremizma. Levi ekstremizam, koji nas je i doveo do pojave Social Justice Warrior (SJW), gomile zgubidana koji bi probleme da resavaju pisuci po internetu...

Kad ti je namcor napisao da je to stara pojava, ti si odgovorio da nije, nego novija, pa je moje pominjanje Indijanaca u americkim filmovima, bio samo primer koliko dugo rasizam po medijima traje.

I dalje ne vidim neki primer konstantog satanizovanja nas po medijima. Nisu svi Nemci u WW2 bili clanovi Nacional Socijalisticke partije, niti su u igrama pristune samo SS jedinice (sastavljene od clanova pomenute partije). Cinjenica je da sam u igrama poubijao najvise drzavljana Nemacke.

Ekstremizam? Ja ne verujem da sam napisao bilo kakav ekstreman stav, u ovoj temi. Desni ekstremizam (koji se lepo razvija po istocnoj Evropi) nije odgovor na levi ekstremizam. A to je stav koji Kuzmanovic, konstantno, zastupa. Razlika je u tome sto SJW samo ..ru po internetu, a desnicari se setaju po gradovima sa upaljenim bakljama.

Sto se politicke korektnosti u igrama tice, ne zanima me. Ako je ima toliko da mi smeta uzivanje u igri, necu igrati igru. Ako mi ne smeta, boli me uvo. I dalje su u pitanju samo igre, a ne nacin zivota.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke