Prikaz jedne poruke
Stara 19.12.2005, 17:27   #12
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: nesto mi usporava otvaranje fajlova...

Citat:
dzambo kaže:
Mada moguce da je neki virus. Sa nodom32 mi taj virus nikad ne nadje, neki EICAR, ali u ZA (uvek bezveze sa njim skeniram kao + jos jedna bezbednost) ga nadje ali nece da ga ukloni. Ali cini mi se otkada sam instalirao NOD32 da mi se ovo desava. One opcije da svuda skenira kad otvaram, startujem itd jel moze to da smeta????
A jesi li azurirao NOD poslednjim antivirusnim definicijama. Ako nisi uradi to, i probaj da ga statujes skeniranje u Safe Modu Windowsa. Ako je virus aktivan, tj. startovan, antivirus ga pronadje ali ne moze da ga ocisti. U Safe Modu Windows preskace startovanje svih dodatnih stvari, startuje samo najneophodnije, pa nece ni startovati virus, i u tom slucaju ce antivirus moci da ga ocisti. Dakle probaj takvu kombinaciju.

Jednom prilikom sam naleteo na racunar na kome je bio instaliran HotBar, koji je svaki put po startovanju Windows ili Internet Expolorera pisao nesto u neki log fajl, koji je vremenom narastao na oko 600mb, i sto je uzasno kocilo sistem, mozda imas takvu neku zezalicu, neki spijun ili virus, pa je najbolje da azuriras antivirusni program i anti-spy program i da startujes skeniranje u safe modu windowsa, ako je problem do nekih stetocina.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke