Prikaz jedne poruke
Stara 26.11.2006, 0:55   #9
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Mala rezolucija - mali protok, veća rezolucija - veći protok. Dolazi do zagušenja PCI magistrale kojom podaci idu, naime, ili je ploča shit, ili je kartica u krivom slotu - tj. deli resurse sa nečim zahtevnim i prioritetnijim (grafikom ili zvučnom... ili ko zna čime).
Pinnacle je imao tool-ku kojom je kao nešto isrpravljao kod svojih programa i kartica za capturing po pitanju prioriteta i podešavanja PCI kartice i protoka, mada ja tada nisam video razlike (radilo je dobro i pre i posle, verovatno zato).
Dosta teorije: pročitaj Manual od ploče i ustanovi koji PCI slotovi međusobno dele IRQ-e, i svakako gledaj da tv kartica dobije najbolje što može ploča da joj pruži (izbegni deljenje koliko je god moguće) tako što je premestiš u podoban slot.
Isključi sve u BIOS-u što ždere IRQ-e (com portove, serial portove itd)... nadam se da sam te uputio na pravi put za rešenje. Svojevremeno sam razbijao glavu sa Abit BX Raid 133 matičnom i nekom Prolink tvfm karticom. Zaključak je bio da kod Raid ploča sa Promise-ovim čipom, isti proždire resurse i zayebaye sve ostalo (upravo, kad se stavi 3. pci kartica, nastaje haos) ;-(
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke