Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2011, 1:45   #2353
Francesko
Član
 
Član od: 26.3.2006.
Lokacija: Tamo-amo
Poruke: 325
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 57 puta na 28 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Francesko
Exclamation Pomoć oko popravke bratovog SONY-ja 3

Pozdrav!

Naime, moj brat je nekim drugovima dao sony da igraju. Naravno da on nije kreten kao i ljudi sa kojima se druzi ovo se ne bi desilo :.

Oni su drzali soni upaljen 5 dana bez prestanka, jer su zaboravili da ga iskljuce. Kada je on nakon toga pokusao da ga upali, on nije hteo da ucita igru. Tj. kako mi je on rekao, samo se pojavi pocetna slika i tu smrze, a disk zapinje dok se okrece.

Nosio sam sony u virtikom i game haus u Nisu, i rekli su mi da je u pitanju laser. U virtikom-u popravka je kostala 90-80 eura, a u ovom drugom 80.

Sada me zanimaju 2 stvari: 1) da li je stvarno u pitanju laser i 2) da li mogu negde da nadjem povoljniju (jeftiniju) popravku :whistling.

Nasao sam ovaj post:


[quote author=forte018 link=topic=5294.msg38630#msg38630 date=1307388085]
Pozdrav ljudi, ja sam nov na ovom forumu i meni je takodje pre dva dana crko laser na PS3 pa cisto da kazem i ja koju mozda nekom bude od pomoci. Kao sto je neko ovde vec rekao cena popravke sa sestomesecnom garancijom u Beosoft-u je 11900din, u ovlascenom Sony servisu u NS 100e, Nis GameBox 90e takodje 6 meseci garancije ja sam pozvao

kod njega je 80e sa zamenom i sestomesecnom garancijom ili 70e ako hocete vi sami da menjate ali covek i u tom slucaju daje garanciju 6 meseci (varijanta za koju sam se ja odlucio), tako da je to po meni najbolja varijanta i plus je covek maksimalno korektan i hoce da objasni ako vam nesto nije jasno tako da imate njegovu punu podrsku.
Toliko od mene.

P.S. Bob Marli veliko hvala sto si preporucio pravog coveka i pomogao mi.
[/quote]

P.S. po nekoj mojoj logici ja bih rekao da mu je pre crkao kuler/napajanje nego laser, ali na to pitanje treba da odgovori neko strucniji od mene...

U pitanju je model: CECH-2004B crna veca kutija

P.S 2 Ja nisam prikljucio ni testirao sony, jer sam na studijama a ovde imam stariji samsungov televizor bez dvi ulaza.

P.S Ovaj quote je sa foruma razmena igara jer sam i tamo postavio istovetan post.

Nadam se da cete moci da mi pomognete!

EDIT:

Evo sada sam ga prikljucio na televizor i probao da pokrenem sa 3 razlicite (original) igre i situacija je sledeca:

Na pocetku se pojavi uvodni ekran sa logom ps3; to prodje i javlja se ekran sa power dugmetom skroz gore, kucicom ispod koje pise log in, i 2 smajlija sa imenima "Usera". Disk ne zapinje dok se okrece, vrti se normalno...

Sa sve 3 igre situacija je ista.

EDIT2:
Evo sada cuda.
Kupio sam kabl za dzojstike, probao sve 3 original igre i rade, igrao sam 20-ak minuta Resistence: FOM
Testiracu ga jos, da vidim da li ce nekada da zabaguje.
A kada je vec tako, da li moze neko da mi kaze nacin na koji mogu igre prebaciti na hard, ili koliko kosta ugradnja cipa za "narodne" igre?
Sistemski softver je 3.01

Poslednja ispravka: Francesko (18.11.2011 u 3:00)
Francesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke