Prikaz jedne poruke
Stara 8.1.2011, 1:32   #23
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Fotografija meseca (rasprava o pravilima za ucestvovanje)

Cisto prepiska s po meni najjaceg foruma za fotografiju kod nas i sa jednog, opet po meni najboljeg sajta, za shareovanje fotografija.

Ili

Citat:

1)
Jedan učesnik = jedna fotografija. Koliko god fotografija da mi pošaljete, priznaću samo prvu u gomili.
2) Fotografija mora biti veličine tačno 800 x ... pixela (650 pixela po dužoj strani).
3) Fotografija mora biti u .jpeg formatu (molim vas bez preterane kompresije). Nikakvi gifovi, psd fajlovi, zip fajlovi, itd.
4) Fotografija ne sme imati ram, potpis, dekoraciju niti bilo šta slično.
5) Potrudite se da stvorite sveža rešenja, tj. da ne šaljete stare radove. Jedan od ciljeva ovih foto-takmičenja jeste da podstaknemo vašu kreativnost i napravimo svojevrsnu vežbu u različitim fotografskim temama.
6) Fotografije i podatke šaljete na sledeću adresu: koju odredi koordinator
Kao subject stavite "za takmicenje".
Uz fotografiju obavezno šaljete i sledeće podatke:
- Ime i prezime:
- Username na SK:
- Marka fotoaparata:
- Osnovne informacije o fotografiji: iso vrednost, otvor blende, dužina ekspozicije (ovo nije obavezno)
7) Poštujte rokove. Nakon roka, kačimo galeriju sa fotografijama i otvaramo glasanje
Bilo je tu jos stavki, opcija, zackoljica koje sam izbacio, izmenio, obrnuo i tako. Ugrubo mozemo tako, znaci odredi se rok od-do se salju fotke, od-do je glasanje i to je to. Mail koordinator napravi sebi, tipa skphoto@gmail.com i saljemo u roku fotke na njega po pravilima, zatim on okaci sve pristigle u temu oznacene rednim brojevima pa clanovi glasaju po principu

Citat:
1) Pravo na glasanje imaju svi članovi sa najmanje 30 postova (ne odnosi se na nove članove koji učestvuju u aktuelnom takmičenju).
2) Napišite reply sa svojim glasom, i to na sledeći način - kopirajte i paste-ujte naredna tri reda iz „code” boksa:

CODE
fotografija broj ## - 5 poena
fotografija broj ## - 3 poena
fotografija broj ## - 1 poen


Umesto '##' unesite broj gotografije iz glerije.
5 poena dajete fotografiji koja vam se najviše dopada, 3 poena fotografiji na vašem drugom mestu, 1 poen fotografiji na vašem trećem mestu. Glasajte isključivo prema gore navedenom template-u. Tek nakon prva tri reda sa poenima, ako želite, možete da obrazložite svoje glasove, komentarišete radove i sl.
3) Obavezno je glasanje po 5-3-1 šablonu, što znači da morate da glasate za tri fotografije po vašem izboru. Nemojte glasati za samo jednu ili dve fotografije.
4) Zabranjeno je glasati za svoju fotografiju.
E sad tu mozete izmeniti, dodati, obrisati jos stosta, mada ovo sluzi i koristi se efikasno vec dugo vremena, tako da moze ostati i netaknuto.

Kada radovi pristignu mogu biti kao sto rekoh postavljeni u galeriju ovako ili postavljeni na forum pa da se glasa.

Sledecu temu odredjuje pobednik, mada da ne bi bilo e imam savrsenu fotku za ovu temu pa se odredi takva moze i da se odredi komisija koja ce smisljati teme (misa, oluja itd itd...)

Drugi nacin je sad vidim, vise manje isti samo su pravila neznatno izmenjena zbog koncepcije sajta. Eto jos jedan predlog pa vidite... pozz

Inace sto se obrade tice, ja bih to dozvolio u POTPUNOSTI i cak i sitnije fotomontaze jer neko, kao sto Neuro rece, pocinje da stvara remek dela tek nakon skljoca na aparatu. One finese oko potpisa rama i slicno isto mogu da se izbace tj da su isti dozvoljeni i tako...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku BrutaLiS na korisnoj poruci:
miša topola (8.1.2011), oluja (8.1.2011)