Prikaz jedne poruke
Stara 17.12.2007, 13:10   #1
bakalakadaka
Novi član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Kako da napravim server za online igru?

Problem je sledeci.Hocu u jednoj online igri da napravim svoj klan kojem naravno treba server.Pre nego sto nastavim uzmite u obzir da se nimalo ne razumem u to sa serverima, tako da molim vas da to sto kazete moze da shvati i najveci nooob. Takodje sam naisao na neke termine kao sto suedicated server,web hosting.... koje mogu da razumem samo u u bukvalnom znacenju preko engleskog ali ne znam sta znace.E sad ja sam to malo googlovo i raspitivo se i sledece sam saznao:

1.Moze da se zakupi od nekih firmi koja to radi,al se placa mesecno i to dosta.Dal slucajno postoji negde gde to mogu da radim besplatno?

2.Znam da moze i od kuce da se postavi.Nasao sam nesto kao da se skine neki" Windows binarie" tandare mandare ali neradi link.Ali onda mora da mi bude upaljen komp 24-7 zar ne? E sad,ja imam kuci "server" odnosno komp na kome je internet koji je ulkjucen 24/7 i odatle ide mreza na moj i notebook.Ali ako bi tamo namestio onda ne bi mogao ja da idem na net ili bi mi jako kocilo zar ne? A i pogotovo sto Neobee ADSL neradi tako barem 4-5 sati u dva dana, tako mu se cefne da se iskljuci, a ne bi bilo bas prijatno da mi se tako server gasi svako malo.

Ali ne mogu da verujem da u igri ima vise od 100 servera, od kojih je 70 prazno uvek(posto je stara igra), i da oni svi placaju 20$ dolara mesecno preko kartice da tako dzedzi tamo.Jel ima tu neke alternative, odnosno da li postoji mogucnost da server radi non-stop a da se ne placa? Hvala unapred!!!

P.S. Ako to pomaze igra je Star Wars:Jedi Knght:Jedi Academy, a internet je Neobee ADSL 128/1024.
bakalakadaka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke