tema: Xorgus
Prikaz jedne poruke
Stara 14.1.2007, 21:07   #20
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Xorgus

Citat:
marxo kaže:
Dajte ljudi pa vi ocete da kazete da ako nadjete nesto gotovo da ga necete upotrebiti? Ma daaaaj bre Nemesis ti kao ne bi koristio tudje resurse i malo ih preradio... Nemojte tako pa nije ni cudo sto gamedev u Srbiji nije nikakav kad vam dodje neko i kaze nesto vi ga oterate u pm... Nemojte tako nashi smo...
Vidim da su ti Marko i Patton vec odgovorili, ali posto si mene konkretno pomenuo da dodam nekoliko stvari...

Prvo, u 99% slucajeva ne bih koristio tudji kod. Iz prostog razloga sto u iole slozenijem radu (tj. projektu) vise vremena izgubim da bih analizirao tudj kod (pogotovo ako nema dokumentaciju) i ne daj Boze, ispravio greske, nego da takav isti kod sam napisem.
Drugo, ako si ikada radio za pare (ne uzimajuci ove domace budalastine oko sajtova) ti se u ugovoru obavezujes koje uslove program treba da zadovolji i u kom vremenskom roku. Uz to ide i klauzula koja se tice penala, tj. ono sto TI PLACAS ako uslovi nisu zadovoljeni ili ako se probije rok.

I sta sad mislis, da ja odnesem nekome tudj kod i dozvolim sebi luksuz da ne radi. Mislis da mogu da kazem poslodavcu "izvinite, nesto se uz*ebalo".

Ali penali nisu najgore sto moze da ti se desi, sta vise ako samo zavrsi sa penalima imas srece.
U slucaju da projekat krene po zlu, na odgovornost se poziva vodja projekta. I to obicno tako sto NIKAD VISE NE DOBIJE NOVI PROJEKAT!!! U prevodu, mozes slobodno da zaboravis godine ucenja programiranja i karijeru i odes u gradsku cistocu da guras kontejnere.

Pa ti vidi, kada se radi o tvojoj kozi, da li imas petlju da koristis tudj kod!
Osim ako ga nisi kupio i da si se i tu vezao ugovorom, pa da mozes da naplatis svoje eventualne gubitke ako nesto ne radi. Pa i onda ces dobro razmisliti.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke