Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2020, 15:18   #104
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom The Last Of Us Part II

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Kakva crno političko viđenje pominješ, čoveče? To što ja nakon one žurke iz '99. gajim "a little grudge" prema Murici, nije politika, već moje starozavetno pravo koje me nije bacilo u naručje ni Rusima, ni Kinezima.

Idu li njihovi izbori (koji na ostatak planete imaju efekat cunamija)? Idu. Hoće li biti još prljaviji od prethodnih (zbog koronavirusa), a prethodni su izazvali nekoliko meseci opšte histerije? Hoće. Gube li poslove na stotine hiljada? Le Figaro piše da gube (a bez posla, kupovina next-gen konzole/igara ti nije primarna stavka budžeta).
I, kakve to veze ima šta gajiš prema kojoj državi u tehnološkom forumu i temi posvećenoj igrama? Jel ja sad treba da odgovaram na to, da pitaš onda ove naše na vlasti što su ih zvali u goste svojih mitinga, išli da pruže podršku u njihovim kampanjama i uzimali ih kao savetnike Vlade? Da generelizujem tako recimo narod ovde u Francuskoj zbog agresije ili da su svi Srbi kreteni jer je većina izabrala njih da nam budu vlast, a ne da je u pitanju grupa umobolnika kao tadašnja NATO grupa? Ovde na forumu je politika strogo zabranjena i ja zaista ne vidim poentu da se ona pominje na mestu gde bi trebao biti beg od svega toga.

Citat:
Kažeš da je jedini razlog Sonijevog postupka solidarnost prema igračima. Moram se iskeziti, onda bi to bila prva mega-korporacija kojoj je dobrobit potrošača, a ne masna zarada šerholdera primarni cilj.
Zamisli, Sony ili bilo koja druga korporacija ne juri profit i zaradu? Šok. Pa valjda je normalno da juriš novac, jer ti isti neće padati sa neba ili da ti država poklanja ma kako poslovao, pa da tuđim parama isplaćuješ preko 115.000 ljudi. A to da li je Sony-ju dobrobit potrošača na nekom mestu... pa šta znam, mislim da su preko 110.000.000 ljudi ove generacije rekli da su skroz ok. Čim su im ostavili novac.

Ono što ja pričam je prosta logika. Da su zaista hteli novac, MOGLI su da puste SAMO digitalnu verziju. Time bi čak neke od onih koji uzimaju isključivo fizičku kopiju i koji su nestrpljivi faktički "nagovorili" da kupe na PSN prodavnici i tako ostave CEO iznos od 60$ Sony-ju, a ne da Sony ostavlja procenat retail radnjama. A kao što sam rekao pre, da je kojim slučajem ovako ispalo, kmečali bi ti isti koje citiraš 100x više.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke