Prikaz jedne poruke
Stara 30.4.2017, 18:53   #2202
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Zaštita i održavanje računara

Pozdrav.

Od juče uveče imam problem sa brzinom neta. Razlog zašto pišem tu a ne u podforumu posvećnom internetu je što na ostalim uređajima sve radi kako treba, tj. brzinom kojom treba, te bih rado nekako otklonio sumnju da imam neku pošast.

Najpre generalni uslovi, da krenem nekim redom. Net imam 250mbs/s, ali ruter je u drugoj sobi a ja sam prikačen preko wifi antene. U principu to ne bi trebalo da je problem jer uvek imam dobru brzinu, npr. često skida i oko 10mb/s. Koristim Win10.
Do juče uveče nisam primetio neka sporija izdanja a tj. uvek su bili kratkotrajni većinom kad nas je više bilo prikačeno na istu wifi mrežu.

Ako pogledam task manager nema ništa što bi vuklo net, RAM ili procesor više od glavnih procesa.

Poslednjih dana sam skinuo neke torente, iste te obrisao, ali ništa se nije promenilo. Jedini program koji je instaliran nedavno a još uvek je na kompu je Discord chat.

Od juče uveče a naročito danas brzina mi totalno trokira. Skidam sa neta 10kb/s pa ide do 50kb/s, probao sam više sajtova čisto da otklonim sumnju dotičnog sajta. Skidam sa Steam-a, brzina većinom oko 20kb/s, ako pauziram i pokrenem download ponovo ponekad je na nekoliko sekundi brzina 2,5mb/s a posle krene polako da pada dok se opet ne vrati na tih 20kb/s.

Pored brzine skidanja problem je i samo surfovanje. Nekad mi stranice otvara po nekoliko destina sekundi, baš kao u vremenu dial-up konekcije. Nekad sasvim brzo otvori a nekad čak moram da zatvorim tab pa ponovo.

Odradio sam i speedtest:



Po rezultatu ne bih trebao da imam ovakve probleme čak iako je rezultat nešto manji nego obično.

Skinuo sam i odradio sam sken sa malwarebytes(free trial premium), nešto je našlo, ali to je bio neki stari fajl, neaktivan a posle njegovog uklanjanja situacija je i dalje ista.

Skinuo sam SuperAntiSpywarePro trial, četiri puta sam pokrenuo instalaciju, traži dozvolu koju dam i onda ništa, prekine se samo od sebe ili uopšte ne krene ne znam ni sam. Čak sam pokrenuo instalaciju i sa run as admin, ali nije uspelo.

Posle sam skinuo free verziju, instalirao i skenirao, ali sa time da nisam mogao da update bazu jer je uvek fejlovalo da skine. Ponekad je došlo do 56%, ponekad je odmah na 1% stopiralo a nekad više i tako dalje. Našlo je 68 pretnji, ali su to sve bili advert cookies. Izbrisano, situacija ista.

AV imam Aviru free, skenirao sam i našla je samo jedan warning, sve ostalo je po Aviti čisto.

E sad dolazimo do mog pitanja, šta mi je činiti dalje? Ostao sam bez ideje šta bih mogao da probam da rešim ovu situaciju.

Hvala.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke