tema: Dragon Age 2
Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2011, 16:28   #2676
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ma, naravno! Necemo valjda da se krvimo zbog video igara. Ali, se ne slazem sa nekim tvojim razmisljanjima (vuleeta i ne shvatam za ozbiljno.. he's been brainwashed)..

Sto se tice Bio DLC-eva, evo da ti dam jedan slikovit prikaz:

Ti si rostiljdzija, koji pravi sjajne pljeske, koristis kvalitetno meso i sveze lepinje, ali kada su dodatci u pitanju, kupus ti se ukiselio, kajmak ti je pokvaren, kecap zgusnut, luk osusen.. i sve te dodatke ti precenjujes. Tvoja musterija ima izbor da ih ne kupi, ali u isto vreme ne zeli da jede suvu pljesku. Da li si ti savestan rostiljdzija prema svojim musterijama? Bio bi da dignes bulju, skoknes do pijace i nabavis sve dodatne sastojke, i njih posle naplacujes (niko ne kaze da ih delis besplatno, iako postoji gomila drugih rostiljdzija, koji to cine). Mislim da je ovo prilicno precizna analogija. I ako mislis da DLC-evi nisu vazni za igru, gresis, zato sto oni pruzaju dodatan lore, a svaki fan zeli da zna sta se desilo sa Morigan, sta je bilo pre sa Lelianom, kao sto gurman zeli da ima kajmak u svojoj pljeski, kako bi uzivao u kompletnom obroku..

Sto se DA2 tice, moje pljuckanje je vise bilo saljivo i potstaknuto ogromnim hejtom koji vlada za igrom, bukvalno na svim forumima (cak i Bio-vom), sajtovima.. A, igrao sam dovoljno da bih shvatio da mi je borba retardirana (sa svim onim uber, dzedaj potezima), da mi se art stil uopste ne svidja, da nemam potpunu kontrolu nad party-om (sto je esencijalno za ovakav vid igara), da je GUI konzolaski i nedopadljiv, da nema takticke kamere, da je Kirkwall jadno odradjen (provodio sam dosta vremena u Vizimi, pre toga), da je sam dizajn lokacija, njihova linearnost, nesto kompletno prevazidjeno u video igrama. Svi, ali svi likovi u onom demou su me nervirali (osim Varica), prica me uopste nije drzala..

Dakle, to je vec bilo dovoljno da me odbije od daljeg igranja (demo mi je bio dovoljan da otkazem preorder), a nista sto sam procitao kasnije, nije mi ukazivalo da tu ima neceg isuvise dobrog, da bi se vracao. Kapiram da sam ti stao na zulj, zato sto sam hejtovao NWN 2 (player1 me je uzeo na zub zbog Alpha Protocola), koji mi je bio odvratan, a nisam ga presao, ali to je moj utisak, a dovoljno dugo igram igre, da znam sta mi se svidja, a sta ne (nisam mazohista da svaku igru odigram do kraja). Toliko od mene..

P.S. Molim moderatore da ne brisu ovaj post, zato sto je dosta kuckanja utkano u njega (jedini razlog). Necu vise da postujem na ovoj temi (ovo je vulee jedva docekao)!

PPS. Igrao sam posle i narodnjaka, da ne bude da nisam dao sansu, posle demoa..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke