Prikaz jedne poruke
Stara 9.6.2010, 14:50   #1008
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: da li je normalno?

A čekaj, a zašto bi podešavao brzinu ventilatora ? Pa većina ih ima automatsku kontrolu broja obrtaja, u zavisnosti od trenutne temperature. Kao što neko reče, treba imati u vidu da je sada preko 30 stepeni, samim tim komponente se više greju. Mislim, ako hoćeš da kažeš da se bolje razumeš u radne temperature, da imaš mnogo više iskustva od ljudi koji su projektovali dato rešenje, onda samo napred - promeni ga. Ipak, ja se ne bih usudio da se petljam u neki automatizovan proces ako on dobro radi uprkos činjenici da imam podugački (amaterski) staž na računarima.

Ono što bih uradio (i što sam uradio) je da poskidam tri dodatna Chieftec venta sa kućišta koje koristim za HDTV, s obzirom da računar ne renderuje milion poligona u Crysisu, pa mu i nije neophodno bog zna kakvo hlađenje. A i GT240 se pokazuje kao fenomenalna karta... tiha, pouzdana i poprilično brza za svoj cenovni rang. Trenutno rade "samo" vent u napajanju, na procesoru i grafičkoj, dok su one dve osmice i jedna dvanestica stvarale utisak kao da mi u dnevnoj poleće mlazni avion.

Ako ti smeta buka, onda eventualno vidi da zameniš default verziju kulera za neku napredniju, sa boljim rezultatima, bakarnim heatsinkom i niskom nivoom buke.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke