Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2017, 11:16   #47
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom KODI - zvanična tema

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Je l koristi neko Kodi na Androidu?

Kupio sam Android box MQX Pro, koji ima preinstaliran Kodi 16.1. Koristim ga na TV-u od 40 inča.

Osim opcije za uključivanje "postprocessinga" čiji efekat ne vidim na 720p i 1080p materijalu, nema ništa od naprednijih podešavanja, ali ono što je simptomatično je da daje lošiju sliku (mutniju u smislu boja, i povremeno zapinje i naglo ubrzava tokom puštanja; ništa drastično ali ume da smeta) u odnosu na MX Player, koji radi glatko i slika je sjajna kada se koristi HW+ dekoder. Ovo je naročito primetno za 720p materijal razvučen na 1080p rezoluciju.

Je l ima neko slična iskustva? Da li se Kodi prosto oslanja na HW akceleraciju grafičkog čipa pa šta ispadne - ispadne?

Kodi se oslanja i na sam TV, i na brzinu interneta, i na svoje resurse takvih uređaja koji puno bolje rade sa više RAM-a i boljim hardverom. Kineski "opamećivači" televizora sa Kodijem kreću se od 20-200 dolara i skoro po pravilu važi "koliko para, toliko muzike". Uvijek valja potražiti firmware i "golu" instalaciju Androida gdje radi samo Kodi i addoni/repoi koje sam odabereš, jer i Kinezi znaju da natrpaju bloatware. Što se tiče hardverske akceleracije i "pretvaranja" 720p u 1080p, dizanje količine piksela ne bi trebalo da bude problem za uređaje sa 2 i više gb rama, koji imaju i bolje grafičke čipove. Izguglaj načine za optimizaciju svog uređaja, da bi vidio kako radi kad ga očistiš od nepotrebnih i nagomilanih stvari koje se vrte u pozadini.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke