tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 15.9.2016, 14:46   #2701
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Da, ali je puno više korisnika desetke koji traže pomoć, nego što je kod drugih verzija ikada bilo, izgleda je desetka Windows sa najviše problema (i eventualno Windows Me).
To je tačno. Ali je i činjenica da je Windows 10 OS koji je pretrpeo najviše promena ispod haube od svih dosadašnjih verzija i da još uvek trpi promene.

Recimo, koliko se promenio Windows XP nakon svog objavljivanja? Vizuelno ništa. Ispod haube? Dodatne su neke nove stvari dok postojeće nisu menjane.

Isto je bilo i sa Windows 7. Šta je dobio sa SP1 osim stabilnosti?

Trenutno Windows 10 trpi mnogo veće promene i samim tim je češće podložan problemima. Dosta ljudi će iskusiti više problema zbog toga i zato ne bih preporučio ljudima koji imaju stabilne sisteme i vole stabilnost da prelaze na Windows 10 ako nemaju znanja da vrate prethodno stanje sistema.

Ali nije u redu ni da idem okolo i pričam kako je Windows 10 sr*nje od OS-a ako već ne razumem i ne interesuje me o čemu se tu radi.

Istakao bih i to da mnogi prijavljeni problemi nisu vezani za Windows 10 na stabinom kanalu. Često ljudi prijavljuju i kukaju zbog problema koje imaju sa Insider verzijama. Ove verzije su namenjene ljudima koji žele da neke stvari dobiju ranije i usput testriaju sam OS.

Neretko sam video da po Win 10 pljuju ljudi koji su na Fast kanalu koji dobija ono što bi se nazvalo Public Alpha verzija jer ne razumeju i ne zanima ih šta je Windows Insider program i kako funkcioniše. A sve se to posle sakuplja i računa kao negativno iskustvo sa Windows-om 10.

Tu su i problemi koji nastaju sa ručnim instaliranjem netestriranih drajvera, raznih antispy programa, čačkanja po Group Policy a pripisuju se greškama OS-a a ne samog korisnika.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (16.9.2016)