Prikaz jedne poruke
Stara 1.12.2015, 3:01   #10
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Upravo sam saznao za jedan addon koji se zove "Torrenter". On se ponaša kao neka vrsta plejera koja pušta torent fajlove uporedo kako ih skida pa je to takođe neka vrsta strimovanja.

Ja znam za razne neke Kodijeve addone tog tipa poput Genesisa ili Istreama ali mislim da je ovo mnogo bolje jer je raznovrsnost ponude mnogo veća od onog što ima da se nađe na već pomenutim addonima. Genesis je napravljen pre svega za strimovanje malih hd filmova, skromnog kvaliteta i ne mogu da se nađu pravi hd filmovi od po par GB-a a na Torrenteru to može.

Kao što Genesis koristi svoje izvore, kao što su Afdah, YIFY, Bein Movie, Ororo TV, MoviesHD itd.., tako i Torrenter koristi svoje izvore sa tim što su njegovi izvori torent trakeri pa se mogu birati i gledati filmovi, serije, razne emisije sa Kickassa, MagnetDL-a, Torrent Hounda i ostalih poznatih trakera, što nije loše ali bi po meni bio doooosta slabiji da ima samo to. Jer su to trakeri sa veoma malim brzinama a za strimovanje recimo nekog filma od 5-6 GB-a vam je potrebna veća brzina downloada nego što se dobija na tim trakerima.
Pored tih trakera Torrenter omogućava i gledanje sadržaja sa najpoznatijih ruskih trakera kao što su Rutracker ili Rutor što automatski postavlja ovaj addon daleko ispred svih u ovoj kategoriji, bar po meni.
Rutracker i Rutor imaju ogromnu bazu svojih stalnih korisnika i brzine na tim trakerima su ogromne i ko ima net od preko 20 Mb/s (kao ja) može opušteno da gleda full hd 1080p film od 15+ GB-a bez ikakvog seckanja ili čekanja da se film skine pre nego što ga odgledate.

Addon nudi opciju da odmah izbriše fajl sa kompjutera nakon gledanja ili da ga ostavite u vašem kompjuteru u folderu u kom se namesti u samom addonu da služi za skladištenje skinutih stvari preko Torrentera. Takođe ima opciju i da nakon završetka skidanja se torent nastavi deliti ili seedati, a lako se prekine u samom Torrenteru.

Još jedna zanimljiva stvar u vezi ovog addona je što ima mogućnost otvaranja paketa torenata, što mnogo znači kad su u pitanju serije ili neki dokumentarni serijali. Tu opciju recimo drugi addoni ovakvog tipa (Pulsar, KMediaTorrent...) nemaju i mogu da otvaranju samo torente sa single fajlovima.

Jedina moja zamerka na ovaj addon je što ima malo lošiji i neorganizovaniji "search mode" za razliku od ostalih koji imaju mogućnost da stream fajl prebace u Kodijevu biblioteku i odatle otvarati fajl. Kad to srede u vezi Torrentera onda će addon biti savršen u svojoj kategoriji.

Probajte ga, nećete se pokajati.
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nikollla na korisnoj poruci:
yhaker (5.12.2015), zchira (1.12.2015)