Prikaz jedne poruke
Stara 8.11.2012, 15:25   #22
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Vracao sam ja live drugu tehnicku robu (usisivac) ,pa je expresno bio zamenjen. Ne verujem da imaju pravo da me vozaju 40 dana, zakonski moraju u roku od 2 nedelje da vrate novac. Lepo je napisano na sajtu Ministarstva trgovine

Evo i linka :

Прво: изјавите рекламацију трговцу код кога сте робу купили.
Друго: у рекламацији обавезно назначите да ли хоћете да вам се роба поправи или замени за другу робу исте врсте.
Треће: трговац је дужан да се о вашем захтеву изјасни у року од 15 дана од дана када је изјављена рекламација.
Четврто: уколико трговац није у могућности да испуни ваш захтев за поправку или замену можете тражити новац назад или умањење цене.

ВАЖНО: Ово правило се примењује у периоду од две године од тренутка када сте преузели робу.

Zakon totalno mene stiti : ali nema ko da ga brani

Pa kaze :

Ваша права у бројевима

2 године – имате право на оправку и замену робе/услуге иако немате гаранцију (рекламација)
14 дана - имате право да се предомислите уколико сте наручили робу преко Интернета, ТВ продаје, каталога, на презентацији или од трговца који се појавио на вашим вратима
15 дана - рок у коме трговац мора да одговари на рекламацију
30 дана - рок у коме је трговац дужан да вам испоручи робу (уколико није другачије уговорено)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke