Prikaz jedne poruke
Stara 16.9.2013, 10:10   #221
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Hajde da dodam i ja koju ovoj diskusiji koja je ponesto zamrla pre nekog vremena:
Svakako da je dobro resenje instalirati video / media plejer koji ima sve potrebne kodeke. U tu kategoriju bih ubrojao PotPlayer, KMPlayer (prilican bloat rekao bih), VLC, MPC-HC, MPC-BE (bolji od MPC-HC - moj utisak), SMplayer.
U nekim slucajevima je ipak potrebno dodati i poneki kodek tj filter.
1. Potplayer je odlican ali DXVA ne radi sa svakim renderingom - ni pod XP-om ni pod Sedmicom. Ima nekoliko bagova jos uvek a mene licno nervira sto se slika "lomi" (tearing) kada skrolujem misem da smanjim tj pojacam zvuk. Ne uvek, skoro iskljucivo pri pustanju HD videa. Nije strasno ali ipak smeta. Instaliranje ffdshow pod xp-om i LAV filtera pod Sedmicom resava ovaj problem.
2. VLC sa internim kodecima nema mogucnost DXVA pod win XP.
3. MPC-HC i MPC-BE sa starijim karticama koje ne podrzavaju DXVA jednostavno nisu u stanju da puste HD film. Sa eksternim filterom (ffdshow na XP, LAV ili ffdshow na Sedmici) sve klizi i na starijim masinama sa koriscenjem CPU od cca 50 odsto.
4. SMplayer je odlican ali za HD filmove i novije kompjutere nije jer ne podrzava DXVA pod windowsom. Odlican za starije kompjutere jer je optimizacija internih kodeka sjajna pa HD filmovi idu bez problema.
5. GOM Player-ovi interni kodeci ne podrzavaju DXVA. Za to su potrebni eksterni kodeci.
Zakljucak: eksterni kodeci-filteri su itekako potrebni jos uvek ako interni kodeci plejera ne zavrsavaju posao. Neki laganiji programi za TV kartice takodje zahtevaju prisutvo dekodera jer nemaju svoje vec se oslanjaju na sistemske. Pod Sedmicom to nije problem ali pod XP-om je neophodno u tom slucaju instalirati neki od pomenutih filtera tj codec packova.
Ipak, izbegavam da instaliram codec packove. Ako je vec neophodno nesto od kodeka instalirati, instaliram apsolutni minimum.
Za XP: ffdshow tryouts + Haali Splitter (eventualno LAV splitter). LAV filteri na XP ne podrzavaju DXVA i zato je pod XP-om ffdshow tryouts obavezan.
Za Sedmicu: LAV filteri i nista vise, moze i kombinacija kao za XP.
Od plejera koji nemaju interne kodeke ubedljivo najbolji su BSPlayer i Zoom Player i sa ffdshow tj LAV filterima daju odlicnu sliku uz veoma dobre performanse.
Imam winXP starija masina u pitanju i VLC i Pot player od video plejera bez eksternih kodeka.Interesuje me da li bi dobio nesto u kvalitetu slike ako instaliram ffdshow tryouts i Haal splitter?Da li ce posle instalacije novi kodeka VLC i Pot player da nastave da koriste svoje interne kodeke ili ce da koriste ove novo istalirane tj. da li mi treba onda neki novi video player.
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke