Prikaz jedne poruke
Stara 17.4.2006, 18:23   #81
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tolkien World...

Meni se licno svidjaju i knjiga i film, naravno knjiga beskonacno puta vise, ali mislim da nema potreba da vrijedjamo i film i covjeka koji je to napravio samo zato sto nam se ne svidja to sto je uradio. Bez obzira na to sta neki pojedinac misli, taj covjek je ipak imao na umu i neke druge stvari pored toga da se film svidi bas svakom Balkancu. Ja mislim da je film najbolji moguci prikaz knjige, za onog ko nije citao knjige, a za onog ko je citao knjigu film predstavlja jos jedno ostvarenje na temu Gospodara prstenova i mora se posmatrati kao posebno umjetnicko djelo. Naravno, ni ja se ne slazem sa izborom Gandalfa, ubacivanjem vilenjaka u Helmov ponor i jos mnogo toga (najvise me nervira ono zezanje jednog od pet mocnih carobnjaka Srednje Zemlje sa djecom iz okruga (na pocetku) i ona tuka koja glumi Jovajnu, ima pravu konjsku facu!), ali to su neke stvari koje moramo pretrpiti zbog nekih drugih. Kad biste mogli da kupite majicu/poster/igru/karte/sta-jos-sve-ne na temu Gospodara da nije bilo filma? Koliko bi ljudi ostalo uskraceno za ovu predivnu sagu da nije bilo filma?

Na kraju krajeva ja ipak mislim da je film bio pun pogodak, ali naravno nije savrsen...

p.s. Ne dirajte Blind Guardian!!!

Poslednja ispravka: Simke (17.4.2006 u 21:38) Razlog: Nebitna je seksualna opredeljenost glumaca!
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke