Prikaz jedne poruke
Stara 15.4.2019, 11:27   #8
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Re: Novi PC konfiguracija oko 1000e + monitor

Pozdrav.
Citat:
pero. kaže: Pregled poruke
GPU:ROG-STRIX-RTX2060-6G-GAMING (ili je bolje da uzmem neku grafucku sa FreeSync tehnologijom, pošto ima mnogo veći asortiman monitora nego G-Sync)
Od sredina januara, Nvidija je objavila drajver kojim svi modeli od GeForce GTX 1050 serije pa na više podržavaju VESA AdaptiveSync ili kao su oni to nazvali GeForce Compatible.
Laički rečeno, svaki monitor koji je FreeSync i ima DisplayPort je u stvari AdaptiveSync model i samim time će VRR* raditi i na GeForce karticama.

*VRR – varijabilna frekvencija osvežavanja.
Citat:
pero. kaže: Pregled poruke
SSD: Samsung 250GB M.2 NVMe MZ-V7E250BW 970 EVO
9700
NVMe SSD-ovi su uopšteno bačen novac (izuzev određenih specifičnih scenarija). Bolje kupi Samsung 860 EVO 500 GB.

Citat:
pero. kaže: Pregled poruke
HDD: Seagate SATA3 1TB 7200rpm, 64MB, Barracuda

4800
Pogađam? Seagate BarraCuda ST1000DM010? Ni slučajno kupiti taj Seagate mega šit SMR disk.
Toshiba P300 samo.

Citat:
pero. kaže: Pregled poruke
Napajanje: LC Power LC8750III v2.3 Metatron Prophecy 3 750W
7700
(Bitno mi je da ne bude ono napajanje iz koga izlaze svi kablovi, vec da ima ono da se ugura kabal koji oces da prikljucis)
To se zove modularno napajanje kada se mogu kablovi individualno povezati sa napajanjem .

Citat:
pero. kaže: Pregled poruke
Koji monitor preporucujete za ovu konf do 300e?
Što se tiče monitora, što je moja specijalnost , moj savet su:
1) Modeli sa IPS-olikim panelima zbog rada sa Adobe programima koji zahtevaju grafčku preciznost. Mogao bi proći i neki VA model, ali lično ne bih na tvom mestu.
2) Da je sRGB pokrivenost boja ~100%.
3) Da je kalibrisan što bolje, mada ti si u BG-u i profesionalna kalibracija je relativno jeftina.
4) Da ima AdaptiveSync.

Kada se sve to uzme u obzir, modeli su sledeći:
AOC 24V2Q (AH-IPS) (AdaptiveSync (48-75 Hz))
ITsvet / ePonuda
Moja poruka o modelu.

Nažalost nema ni jedan 27“ 1080p koji bi mogao preporučiti za kritički rad sa bojama :/. Ili im manjka sRGB pokrivenost boja ili imaju poprilično proširenu.

Postoji jedan model u 27“ 1440p kategoriji i to je:
Lenovo L27q-10 (AH-IPS)
ITSvet / ePonuda

Ima blago proširenu pokrivenost boja (105% sRGB), odlično je kalibrisan, natprosečno visok kontrast za IPS-oliki panel, ima minimalan input lag i odličan overdrajv (za 60 Hz 1440p klasu),
ali nema AdaptiveSync.

Ako imaš nešto da pitaš da nije jasno u vezi monitora, pitaj .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke