tema: AMD Ryzen
Prikaz jedne poruke
Stara 12.10.2020, 13:01   #2225
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja sam malo zbrzao kupovinu 3600/B450 ali sve i da sam čekao ovo predstavljanje, sada bih apsolutno isti kombo uzeo.
Ja sam čekao nove rajzene, ali se pre par meseci predomislim i ipak uzmem 3600+X570+32GBRAM. Inače, kad sam video cene verujem da bih danas uradio isto što i pre par meseci.
Samo bih to sad platio malo više nego pre par meseci.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Da ti kažem potpuno iskreno, razlika u svakodnevnom radu (surf, office, par Adobe programa) u odnosu na i3 6100 je jedva primetna. Najviše primetim da mi Premiere pro malo glatkije radi i da komp ostaje potpuno responzivan i tokom eksporta videa, što sa i3 prosto nije bilo zamislivo (iako export ide na GPU/CUDA, očigledno je i CPU dovoljno opterećen da i3 zakuca do daske).
Moj lični utisak je da sveukupno komp radi "malo lepše" sad. Da ne znam za benchmarke, mislio bih da je par desetina procenata brži CPU a ne 3x.
Sam procesor u zahtevnim programima ili Windows-u ne donosi ni približno toliku razliku koliko to donose SSD-ovi. Istina, u Windows-u ćeš jedva videti razliku između SATA SSD-a i najbržeg NVME SSD-a, ali kad kreneš da radiš sa velikim fajlovima, e tu se vidi razlika. Ne znam kako je u obradi videa, ali razlika u obradi lejera visoke rezolucije na NVME i SATA disku je baš velika. A opet, meni je razlika između R5 3600 i i5-8500 itekako osetna, verovatno zbog pratećih stvari - bolji čipset, kontroler, brži RAM...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke