Prikaz jedne poruke
Stara 24.10.2017, 13:37   #2
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: tv od 40 inca na 1080p rezoluciji umesto monitora?

Šta znam, imao sam do prije nekoliko mjeseci 42" 1080p TV, nije bilo za zamjeriti, pogotovo kad sam gledao HD ripove nekih filmova, služio je svrsi. Sad imam 50" 4k TV, i opet mi slika izgleda super čak i sa 1080p sadržajem. Lik koji mi ga je prodao sad koristi 55" OLED TV sa 1080p rezolucijom, i slika je opet vrh, ali kad se gleda iz daljine. Kad se priđe bliže, kao npr. gdje mu je monitor odmah do TV-a, laganini se mogu brojati kockice od individualnih piksela.

Lično nisam koristio PC na bilo kom od ovih, mada se odavno kanim. Ali zato jeste prijatelj koji mi je upravo prodao ovaj sadašnji TV i trenutno koristi OLED. Na 1440p na 55" je bilo ok iskustvo, igrali smo malo CoH2, i to uporedo na 27" IPS monitoru i tom 55" IPS TV-u. Jasno da je slika bila mnogo gušća i oštrija na monitoru, no u normalnim okolnostima nećeš toliko blizu TV-u sjediti.

Svakako da TV i monitori ne prikazuju sliku na isti način, na monitoru je sve oštrije zbog blizine na kojoj sjediš i da bi tekst bio čitljiviji. Znam lika koji se fol nešto razumije kako priča 4k je jedna obična reklama jer nije vidio nikakvu razliku između 1440p i 4k na TV-u... Ne moram ni spominjati da pravi 4k monitor nikad očima nije vidio, jer na 32" monitoru HD i niže rezolucije ne izgledaju baš bajno.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.10.2017)